| anonim_4396 a întrebat:

imi place de un baiat de la alta clasa si cred ca si lui ii place de mine.
Intr. o zi de scoala am iest afara ca sa vorbim ai o colega de a lui imi zice ca are prietena chiar daca el mi. a spus ca nu are.
Cu timpu am iest am mai vorbit si i.am spus ca daca vrea sa fie cu mine ca eu nu vreau sa ma mai tin dupa el. Si el imi spunea ca are prietena si eu stiu ca nu are si ma minte. Nustiu ce sa mai cred pentru ca tot el ma baga in seama, imi cere poze. Spuneti. mi va rog ce sa fac.:*.

5 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

E prea nehorat o sa te faca sa suferi mai bine lasa-l acum cat inca nu ti mult de tot l elwinking acum suferi mai putin mai tarziu vei suferi mai mult:*

| SociallyDepressed a răspuns:

Chiar tu ai spus "i.am spus ca daca vrea sa fie cu mine ca eu nu vreau sa ma mai tin dupa el" din moment ce a spus ca are prietena, chiar daca minte sau nu, poti sa-l iei ca pe un refuz.Cum a spus si @ramitzu astea sunt copilarii.Fi indiferenta cu el sau pur si simplu ignora-l.

| thelovestory a răspuns:

Daca ai fi sigura ca el te place, poate iti spune ca are prietena doar pentru ca nu este pregatit de o relatie. Te-as sfatui sa vorbesti cu el deschis chiar daca poare o sa-ti fie putin rusine dar e mai bine asa si sa-i spui ca ti la el si ca vrei sa fi impreuna cu el, daca el iti da tot acest raspuns cum ca are prietena as zice sa renunti la el ca poate el vrea sa fiti doar buni prieteni! Sau eventul ai putea sa-l intrebi direc daca el simte ceva pentru tine sau e doar o vrajeala! fundita?:*:*

| PlayWithMe a răspuns:

Daca doresti sa discut mai mult despre problema ta, te pot ajuta lasa un msg privat cu un id unde poti sa imi spui detaliat problema ta si te pot ajuta cu mare placere.

| ramitzu a răspuns:

Cati ani ai? Nu ai trecut peste faza asta? Astea sunt copilarii. Trebuie sa'l intrebi in fata daca are sau nu prietena si daca zice ca nu are. credel. Pana nu il vezi tu cu una nu ai de unde sa stii. Lumea e foarte invidioasa. Ma rog nu cred ca e cazul. acum ti se pare ceva important dar mai tarziu o sa vezi ca nu e asa. Sincer is mai frumoase copilariile astea decat iubirile adevarate. Din iubire suferi din astea nu.