| strawberrycool14 a întrebat:

Imi place de un baiat de la scoala,de la o clasa paralela,cu un an mai mare! Nu stiu cum sa-mi dau seama daca ma place,am citit de curand pe net 'Vorbeste cu el! Fii curajoasa!' Dar am o problema! Eu as avea curaj sa vorbesc cu el, dar mi-e teama de ce o sa zica colegii lui si ai mei! Adica sunt influentata de parerile altora foarte mult! Ce sa fac sa-i atrag atentia macar!?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei! Dacă îl placi n-ar trebui să te intereseze ce spun ceilalți. Arată-i asta! Dacă aștepți momentul potrivit, ți-o ia altcineva înainte. Încearcă să stai mereu în preajma lui, să îl privești, să îi zâmbești, să îi vorbești. Comunică cu el, despre orice, profi, muzică, colegi, cărți. Ai încredere în tine și totul va fi bine. Baftă!

| A1N2O3N4I5M a răspuns:

Nuuu, ai rabdare, cerei sau fa rost de id de mes, fa rost de nr de tel, treaba ta, mai vorbeste putin cu el sa vezi daca mno, va potriviti si zii in particular daca poti, decat sa stai cu andul ( ce ar fi fost acum 20 de ani daca-l intrebam pe ala )