| anonim_4396 a întrebat:

imi place f mult d un baiat, il ador as face orice sa ne fie bine dar el ma palce doar fizic si saptamana trecuta m'a chemat undeva siii ne'a km luat valul in sensul ca ma saruta mi-a dat bluza jos [mai avea putin si mi-o rupea] iar eu i'am zis ca ma deranjeaza. Faza e ca de atunci se uita cu totul altfel la mine, vorbeste altfel iar azi m'a invitat intr'un loc ascuns si l'am respins in sensul ca i'am zis sa ma lase in pace pentru ca incepuse iar ca atunci.Credeti ca si'a facut o parere aiurea despre mine? Ar fi bine sa'i spun ca nu vreau sa fac ce vrea el la varsta de 16 ani?

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Te-ai exprimat corect in postarea ta,el la tine vede doar partea fizica...
Explica-i ca nu are nici o sansa sa-i cedezi,nu esti un obiect cu care face ce vrea el si,nu-i permite sa profite de faptul ca tu ai face "orice" pentru el!
Sa ai mare grija,din moment ce are lucrul asta in cap si aproape ti-a rupt bluza,fereste-te!
Fereste-te cat mai mult,nu se va lasa pana n-o sa reuseasca,decat daca intampina o rezistenta enorma din partea ta!
Ai grija!
Si, da-i papucii urgent, pana nu-ti face vreun rau!

| BigBang a răspuns:

Din cate spui tu probabil ca s-a excitat,tu la fel,poate, putin.
Daca nu vrei doar o aventura, ar trebui sa ii spui asta lui si eventual sa fiti impreuna.Insa,atentie! Ca e posibil sa accepte sa fie prietenul tau,chiar sa te minta,numai pentru a se culca cu tine.Din moment ce"l-a luat valul"el ti-ar spune orice si nu poti avea certitudinea ca o sa stea cu tine in continuare,asta dupa ce obtine ce vrea de la tine. Daca vrei si tu doar sex,poti raspunde avansurilor,insa daca vrei un prieten, o relatie stabila, ar trebui sa-l aduci cu picioarele pe pamant si sa-l racoresti putin.Asta e valabil si pentru tine.Te poti lasa purtata de val, insa e posibil sa ajungi sa suferi.Deci,daca vrei o relatie serioasa,sexul sau experientele erotice pasagere,nu sunt modalitatea de a forma baza,ci doar de a ocolii implicarile,responsabilitatile,devotamentul,iubirea unul fata de celalalt. Poate va cam ia valul,pe amandoi,insa sexul e doar o modalitate de a-ti satisface nevoile fizice,fara a fi nevoit sa te implici emotional. Poate tu o faci, insa el, poate nu.salut

Răspuns utilizator avertizat
| memekiki a răspuns:

Uite stiu prin ce treci am avut un astfel de "prieten" acum vreun an si ceva, dar iti dau un sfat, nu-i ceda, mai bine sa ii areti ca ai putina demnitate, stiu ca suna crud, dar el te vrea doar ca sa ei bine F**K scuze suna crud dar daca el deja nu a facut-o doar odata ci de mai multe ori, oare unde poate ducee, daca ti la el intreaba-l daca te va astepta pana vei fi tuh pregatita, si vezi ce raspuns iti va dah, dar daca raspunsul lui va fi unul negativ, atunci nu merita, sti o prietena mi-a spus o vorba, cred ca are dreptate cu ea, eu tio spun si tie poate te ajuta, " daca ti-a fost sal pierzi nu l-ai pierdut pentru ca nu ai incercat, l-ai pierdut pentru ca nu aveai nevoie de el langa tine"...ai grijawinking bye

| Lovξ a răspuns:

Eu iti sugerez un sg lucru sa il lasi in pace! Pt ca el sunt sg ca a incercat doar sa te incerce sa vada daca u ai vrea sa faci cu dragoste, dupa parerea mea el da deja si-a schimbat impresia despre tine dar crede-ma ca nu total u ar trebui sa ii sp ca nu stii ce a fost cu tine in ziua aceea si ca regreti ce ai facut( bine ca nu ati continuat...straight face) si sa vezi ce iti spune si sa ii mai sp ca u chiar nu esti genu de pers si ca nu vrei sa mai continue aceste chestii daca voi nu deveniti un cuplu dar chiar daca ati sta impreuna eu iti zic ca mai bine astepti si u sa se nasca o iubire intre voi si in plus la 16 ani...mai bine nu.winkingwinking te pup si sper sa fiti impreuna.winkingwinkinglove strucklove struck

| ºPishcotº a răspuns:

Mai vorbste cu el.happy Intreaba-l care sunt asteptarile lui de la tinehee hee.Si rezolva intr-un fel situatia. Oricum se uita altfel la tine.pentru ca a vazut ca nu i-ai cedatbig grin

Ceao!:*

| LexuKrys a răspuns:

Salut big grin poti sa ii zici : Sti ceva tu ma vrei pe mine sau corpul meu? Eu te iubesc nu vreau decat iubirea tawinking nu vreau sa ma... straight face Eu daca as fi fost fata si as fi patit asa nu mai eram de mult cu el. Inca esti mica, daca tot continua dai papuciwinking nu merita... Crede-ma. Bafta!