| Loreee_9776 a întrebat:

În 29 Mai am avut un contact neprotejat. Menstruatia mi-a venit pe 8 iunie 4 iulie și 2 august. În 12 iulie am făcut un test de sarcina și a ieșit negativ. Am făcut testul pentru ca ma balonez tare repede cam de după a doua menstruatie. plus ca de cateva zile simt ca o umflatura în partea stângă lângă buric. Ce părere aveti, ar putea fi sarcina?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Eu nu te inteleg, stai sa suporti ca proasta durerile, mergi la medicul de familie si cere i trimiteri la ecografie colonoscopie, si vezi odata ce ai, poate fii intestinul gros, si tu faci ca proasta teste aiurea de sarcină, sarcina ulii.

| corbulalbrosu a răspuns:

Ti-am mai lasat un raspuns si in data de 11 iulie, in care iti explicam imposibilitatea existentei unei sarcini in uterul tau.La fel ca si atunci iti raspund si acum, menstruatia nu se porneste decat in cazul in care ovulul din ciclul menstrual precedent nu a fost fecundat.Ciclurile tale menstruale se produc cu o periodicitate remarcabila ceea ce denota ca aparatul tau reproducator functioneaza perfect.Pentru a te convinge definitiv si pentru a te debarasa de aceasta continua paranoia, privind o ipotetica sarcina te sfatuiesc sa mergi la un laborator de analize medicale pentru a cere sa ti se determine daca ai sau nu in organism hormonul desarcina hCG. Este singura metoda 100% precisa prin care se identifica cu precizie o sarcina. Asta in cazul in care nu poti intelege/accepta ca menstruatiile repetate nu se produc decat in situatia in care nu esti insarcinata. Multa sanatate.

| AlissBrie a răspuns:

Nu esti insarcinata, cel mai probabil ai o problema de digestie.Consulta un medic.