| deliiia1234 a întrebat:

Buna,in urma unor investigatii la o clinica din Ungaria, mi s-a prescris sa iau timp de 10 zile Kaldyum 600 mg, Medrol 32mg si Noacid 20mg. Intrebarea mea este daca interactioneaza aceste pastile cu anticonceptionalele? Multumesc!

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Aceasta informatie/raspuns ar fi trebuit sa ti-l ofere medicul care ti-a prescris medicatia respectiva, bineinteles in cazul in care i-ai fi adresat o astfel de intrebare.

| deliiia1234 explică:

Doctorul a spus ca pot sa le iau dar nu am inteles daca totusi is protejata sau nu.