| chocolate_8535 a întrebat:

incepe scoala...eu am trecut pe cls a 9 a si am emotii nu cunosc persoane ce sa fac sa ma fac placuta.eu vreau sa ma inteleg bine cu toata lumea. o sa stau la internat da nu la internatul liceului ca nu are vreau sa fie bine i camera...:*

3 răspunsuri:
| stweety10 a răspuns:

Ca sa te faci placuta trebuie sa fi exact asa cum esti tu, sa nu te certi cu toata lumea, sa nu te superi din orice, sa incerci sa vorbesti cu oricine sa nu faci diferente, sa fi prietena cu toata lumea, sa nu fi fitoasa, daca vezi ca cineva are nevoie de tine sa il ajuti si in rest sa fi exact cum esti tu, sa fi naturala, sa nu incerci sa pari ceva mai bun, pentru ca nu o sa te ajute deloc, din contra.

| Castorul a răspuns:

Ai sa vezi ca pe a9a e mult mai usor sa iti faci prieteni decat crezi. Trebuie sa nu uita ca toata lumea e in situatia ta, toti au emotii si toti vor sa isi faca prieteni.
Tot ce trebuie sa faci tu e sa fii zambitoare, prietenoasa, sa vorbesti cu toata lumea happy
Bafta la liceu!

| mirelush9990 a răspuns:

Buna!
Si eu am trecut a 9 a si te inteleg perfect pentru ca aceleasi emotii le simt si eu.
Fii tu insati pentru ca altceva nu ai ce face si fii prietenoasa cu toata lumea si nu-i judeca dupa aparente sau dupa chip sau felul cum e imbracat/a.
Succes mult:* si bafta la scoala.
pUpici:*