| S†®£p§¦L§ a întrebat:

happy Intrebare:

Cum il pot uita? Il iubesc mult de tot love struck si nu e doar asa de o luna de zile e de aproape doi anicrying. i-am zis ca il plac dar nimic. Si nu se mai merita :-s. De fiecare data cand vede ca ma intepartez de el, sau reusesc putin sa-l uit, mereu trebuie sa`mi zica ceva s`au sa`mi trimita cate o melodie de dragoste. De exemplu` de cand am luat vacanta asta de craciun nu ne-am mai vazut deloc sad. A fost plecat la tsara, si cand s`a intors mi-a dat melodia aceea a lui Alex - Mi`e dor de tine (frumoasa melodielove struck) si iar am inceput sa ma gandesc numai la el. nu stiu la scoala cand ne mai vedeam imi arunca niste priviri love struck uitandu`se numai la mine love struck. Un sfat micut va rog? kiss

Si sper ca nu o sa incepeti cu glumelehee hee

Multumesc! kiss

A da! si eram sa uit tongue! De ce mi se aproba asa de greu intrebarile si raspusurile?batting eyelashes

kisskisskiss

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, fi si tu putin mai indiferenta, lui ii convine ca iti place de el, e placut sentimentul acela care il simti cand cineva te place, de aceea cand vede ca te indepartezi de el, incearca din nou sa te amageasca, sincer un baiat daca te iubeste, ti-ar fi spus demult ca vrea sa aiba o relatie cu tine si ti-ar fi zis demult sa fi cu el, nu cred ca te place, insa sti ca incercarea moarte nu are, daca crezi ca se merita sa iti bati capul cu el, nu ai decat, dar gandeste-te ca mai sunt altii baieti si ca daca vrei sa il uiti poti, ai nevoie de ambitie.

| ÅñdRa a răspuns:

Mai ca sa-l uiti dupa atata timp e cam greu.Insa iti pot spune ce am facut eu:nu statea niciodata singura tot timpul era cineva cu mine
ieseam in oras
ma distram cu prietenii
vorbeam si ii spuneam tot ce aveam pe suflet surorii mele{tu poti sai spui persoanei in care ai cea mai mare incredere}

Despre intrebari ai putina rabdare mai ales daca esti mai nouahappy

| amantdeokazie a răspuns:

Buna!
din ce spui " nu reactioneaza deloc ", deduc ca doar ii place sa se joace, sa se mandreasca la prieteni etc, sincer las-l nu te mai gandi si cauta sa te departezi prin gasirea alcuiva, ignora-l ca va continua sa te chinuie si cred ca mineni nu merita sa i se ia sentimentele la misto! stima

| citron a răspuns:

Un/o baiat/fata, se simte bine atunci cand este placut/a de o persoana, are o satisfactie aparte mai ales daca cei din jurul vostru stiu ca persoana respectiva este iubita de cineva...este posibil sa nu ii placi ca si iubita, pur si simplu sa se joace cu tine dar daca ma insel, si sper ca este asa el este destul de timid incat sa nu-ti spuna-n fata ca te place...incearca sa discuti serios cu el, spune-i ce simti, nu o sa faca misto de tine, intreaba-l ce parere are bla bla bla o sa te descurci

cat despre intrebari si raspunsuri, in caz ca esti noua pe site este normal sa apara putin mai greu... oricum, ai putina rabdare

pa.

| smb a răspuns:

Schimba-ti nr de telefon si cupleaza-te cu cineva in asa fel incat sa nu-i mai dai atentie.Ignoral.Asta in cazul in care vrei pe bune sa-l uiti. Daca nu vrei si esti indecisa si zici ca iti trm melodii de dragoste si se uita mereu dupa tine incearca sa-i dai o sansa.

Nu esti singura care pune intrebari si raspunde...sunt atatia. Mi se mai intampla si mie

Mult noroc in dragoste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dal dracului

| lylu a răspuns:

Buna, eu cred ca simte ceva pentru tine ca daca nu tinea te lasa de mult, un sfat din partea mea e sa vorbesti cu el ca voi nu sunteti siguri de voi si de iubirea pe care vi'o impartasiti unu altuia, altceva nu stiu...baietii sunt toti la fel le place mai mult sa faca ce vor ei si de asta sunt putin mai mult distanti de fete, cand vede ca relatia nu mai merge si te saturi de cum se comporta cu tine, incearca tot felul de lucruri care sa te determine sa spui ca baiatul asta chiar ma iubeste.Succes si saa va iubiti mult! Te-am pupat sper sa fie de folos sfatul meu.ciao

| ancka a răspuns:

Daca nu i-ai mai arata ca esti inebunita dupa el.ar merge.(cel putin la mine a mers).happy. oricum mult noroc.si daca e primul.sau ma rog.primul cu care ai stat atat de mult.binenainteles.ca iti vine sa plangi.am avut si eu un baiat am stat 1 an impreuna.hee hee... da mi-am dat seama.ca e mai bine sa treci peste asta.hee hee.gen.mult noroc!

| knark a răspuns:

Salut.iti recomand sa faci ce iti place cel mai mult. cu totii avem cate ceva ce ne place la nebunie. si incearca sa iti gasesti alti prieteni, eu asa am facut si am reusit sa trec peste perioada aceea