| ledy_9490 a întrebat:

istoria incepe cam asa, aproximativ un an in urma un baiat ma placea nespus de mult, a incercat baremi toate metodele posibile pentru a ma cuceri, insa eu ma comportam cu el ca un amic, iesheam aproape zi de zi, vb ore in shir, m-a curtat timp de vreo 3-4 luni.In realitate si eu il simpatizam, ma sinteam bine alaturi de el, insa ma stopa faptul ca acest baiat a fost intr-o relatie timp de 2-3 ani, prietena acetuia se afla in alta tsara la studii, ei mereu se certau si se despartseau, insa cind ea revenea in tsara ei se impacau,( in timp ce erau despartit el ma curta pe mine)... mie imi era frica ca el sa nu profite si sa incepem o relatie cu mine iar la intoarcere acelei fete, iar sa se impace cu ea.De aceea am preferat sa raminem amici, insa acum am aflat ca anterior el totusi si-a gasit o alta fata si au fost impreuna o perioada scurta.Aseara am fost la disco si a fost si el, am observat cum m-a privit de citeva ori, recunosc ca iarasi il simpatizez si as vrea din nou cel putin sa comunicam ca mai inainte, imi este dor de momentele care au fost cindva, dar imi e frica ca exprietena lui iar sa nu revina si sa se impace.Cum considerati ce ar trebui sa fac? mai are ceva sentimente fata de mine acest baiat? sa incerc iar sa comunic cu el si sa fac eu primul pas? si merita sa incep o relatie cu el?

Răspuns Câştigător
| Daniaa a răspuns:

Eu zic ca merita sa incerci, astfel iti poti da si tu seama daca el cu adevarat te placea tinea la tine. daca acum accepta si totul decurge bine nu ai de ce sa te indoiesti inseamna ca merita si ca a tinut si inainte la tine nevrand sa profite INCERCAREA MOARTE N-ARE Mai bine sa iti para rau ca ai facut o fapta decat sa regreti ca nu ai facut-o Nu ai nimic de pierdut draga mea! :* Bafta!

2 răspunsuri:
| Bia125 a răspuns:

Eu as zice sa incerci. Daca nu vei incerca poate iti va parea rau mai tarziu. Si in plus vei afla si ce fel de om este. si cine stie poate relatia va tine mai mult decat te astepri tu. Sper ca te'am ajutat. Bafta!

| aly5123 a răspuns:

Parerea mea este sa incerci ca doar l aurma urmei o incercare nu e pe bani ...asa iti vei putea da seama ce fel de baiat esti. Poate ca daca ii dai tu o sansa se va schimba total, iar fosta prietena a lui nu va mai interveni in viata lui daca te are pe tine. Bafta!