| ButerfflyColors a întrebat:

Iubitul meu e mai mare ca mine cu 2 ani.De cateva ori mi-a cerut sa facem sex si eu evit asta.El crede ca nu-l iubesc facand acest lucru.Ce as putea face sa i demonstrez ca il iubesc nefacand dragoste cu el, motivul e ca imi e teama...

Răspuns Câştigător
| annaaaa a răspuns:

E o chestie ciudata... Am o prietena care ii facea iubitul la fel! Daca sigur te iubeste spune-i ca nu esti pregatita si vrei sa faci asta mai tarziu, explica-i ca-l iubesti si intr-o zi veti face asta! Spune-i ca iti doresti sa nu fie ceva planificat si sa vina de la sine, si promite-i ca ii vei oferii o noapte de neuitat! Chestii de genu' il faci din om neom daca te iubeste si-l iubesti!

19 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Nu ai cum sa demonstrezi in alt mod pentru ca el vrea sex. Cred ca s-a saturat sa astepte si acum vrea sa te santajeze, sa te culci cu el ca sa-i arati ca il iubesti. Nu face prostia asta. Sa-ti respecte decizia sau sa plece. Nu merita sa-ti pierzi timpul cu el.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Cati ani ai? de cat timp esti cu el? de ce ti-e teama?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca el sustine ca nu il iubesti pentru ca nu vrei sa faci sex cu el inseamna ca asta e singurul lucru pe care il urmareste de la tine si nu merita eforturile tale

| Lariiiiiiii a răspuns:

Nu trebuie sa o faci, poti asa:
-va dezbracati dar nu de tot si va sarutati pasional pe corp adica sa fii imbracata im zonele *principale* si asta se numeste DRAGOSTE.
Însă, ai grijă! Să nu se ajunga la altceva daca tu nu doresti.
Si e clar ce vrea de la tine, sex.

| Atlas33 a răspuns (pentru Lariiiiiiii):

Esti tare haioasa, sincer m-ai facut sa zambesc..sau esti baiat poate, oricum esti fantastic-a

| shippuden a răspuns:

Pe scurt, vrea doar sa te ****

| RAY a răspuns:

Interesele noastre pentru care stam cu o fata sunt de natura emotionala sau sexuala separate sau impreunate, baiatul asta crezi ca te iubeste cu adevarat? inteleg ca conteaza sexul e o nevoie normala dar daca te iubeste mai poate astepta

| neutrino a răspuns:

Nu ai cum, tinand seama de dorinta lui. El stie acest lucru si acum intinde...plasa.

| Emilian65 a răspuns:

Falicitari ca l-ai refuzat! Spune-i ca nu este momentul sa faci sex cu el si sa mai astepte pana tu vei pregatita pentru sex.

| Alcyon a răspuns:

Sexul e una, iubirea pura e alta. Astea-s doar niste vrajeli ieftine de-ale baietilor, nu trebuie sa-i iei in serios. Vrea doar sa te bage in pat si de-asta iti cere sa-i demonstrezi nu stiu ce chestii facand sex cu el.

Răspuns utilizator avertizat
| Atlas33 a răspuns:

Teama ta poate pentru ca este intemeiata, dar eu cred ca tu nu sex vrei de la el, ma gandesc ca tu iti imaginezi acest act in sine ca pe cea mai frumoasa noapte de dragoste din viata ta si, esti indreptatita sa-ti alegi omul si momentul potrivit. cu siguranta ca nu esti pregatita si orice ai face nu vei reusi sa-l convingi in privinta iubirii fara sex. e ca si cum i-ar fi foame si sarutarile tale sunt doar firimituri de paine, nu-l vor satura niciodata pana nu-i vei servi masa.aceasta varsta e ca un vulcan in plina eruptie si organismele nasc hormoni in fiecare zi in fiecare noapte va fi greu sa stavilesti apa ce ameninta sa-si iasa din matca.nu face prostia sa accepti doar in ideea ca asa ii vei arata dragostea si-l vei ferici,nu te calca in picioare pentru nimeni si nu-ti pune argintii sufletului pe tava inaintea nimanui,de fapt, tu estu, unica realitate in viata, te-ai nascut singura si vei pleca din lumea asta singura, nimeni nu merita portii din sufletul tau daca nu simti sa le dai din libertatea ta. cu bine

| LoseYourMind a răspuns:

''El crede ca nu-l iubesc facand acest lucru''. intreba-l data viitoare daca el te iubeste cerandu-ti asta fara sa fii pregatita..si atunci cumva raspunsul e clar si ii inchizi gura. Bafta si nu ceda insistentelor daca tu consideri ca inca nu e timpul pentru asa ceva :*

| Atlas33 a răspuns (pentru LoseYourMind):

Meritai cea mai mare funda..ai o logica buna a gandurilor, de-ar gandi toti oamenii asa.

| LoseYourMind a răspuns (pentru Atlas33):

Heei, apreciez :* multumesc! De multe ori cred ca sunt singura care are o problema cu inceperea vietii sexuale inca din gimnaziu straight face sau cu 'baiatul mult prea doritor' si fetele mult prea naive.

| sEnOkHs a răspuns:

Daca vrei poti sa faci sex cu el, dar daca nu iti doresti i spui clar ca momentan nu vrei sa faci si gata.Nu te poate obliga, va puteti doar,, juca'' nu trebuie neaparat sa faci sex daca stii la ce ma refer, depinde de tine cum vrei.

| ellenushka03 a răspuns:

E clar ca tot ce vrea de la tine e sex. Acum nu zic ca ar trebui sa stea dupa tine 20 de ani, dar fiind si mai mica decat el ar putea sa te inteleaga si sa-ti mai ofere timp si fapte ca sa ai incredere in el.

| ButerfflyColors explică (pentru ellenushka03):

Nu am specificat ca suntem impreuna de 2 ani.

| ButerfflyColors explică (pentru ellenushka03):

Mda...suntem impreuna de 2 ani.Eu am 17 si el 19.