| AndreeaCarina96 a întrebat:

La câteva zile dupa contact sexual neprotejat, cu ejaculare in interior, au început sa mi se întărească sânii, iar mai apoi forma acestora sa se schimbe. Acum observ ca parte din jurul sfarcului a început sa se extindă si sa aibă o culoare mai închisă. Mentionez ca la 12-14 ore de la contact am observat pe chilot niște pete reduse cantitativ se sânge, dar de culoare roz-maroniu. Credeți ca este vb de o posibila sarcina? Multumesc.

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Petele pe care le-ai descoperit pot fi cauzate de o rana pe colul uterin,lucru care necesita un consult medical imediat.

Cat despre modificarile pe care le ai la nivelul sanilor,dupa un contact sexual neprotejat si cu ejaculare in interior,par semne de sarcina.
Daca intamplator te mai simti si obosita fara motiv,ai o stare proasta fara nici o explicatie,urinezi des si mirosurile din jur incep sa ti se para stranii, atunci, te poti astepta sa fii categoric insarcinata.

Calmul cu care postezi imi da senzatia ca ti-o doreai si, daca e asa, eu zic ca ai reusit.
Uite o lista intreaga a semnelor de sarcina:

http://www.sarcinapesaptamani.ro/simptome-sarcina.php

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poate fi vorba şi de o sarcină sad
Vezi detalii în răspunsurile pe care ţi le-am dat anterior...

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

O posibila sarcina este normal sa fie dar nu-ti poti da seama dupa 2-3 zile.

| Yasemyn a răspuns:

Buna!
Pentru o buna parte din femei, indiciul incipient care le sugereaza ca ar putea fi insarcinate se refera la modificarile resimtite in zona bustului. Viitoarele mamici observa o crestere in dimensiune si o sensibilitate sporita a mameloanelor chiar inainte ca vestea sa se confirme din punct de vedere medical. happy
Pe tot parcursul perioadei de graviditate, sanii isi vor mari volumul sub influenta hormonilor. Acesta este un semn pozitiv, care te asigura ca organismul tau se pregateste in mod corespunzator pentru lactatie. happy
Multe femei observa, inca din primul trimestru al sarcinii, ca pielea din jurul sfarcului (areola mamara) devine mai inchisa la nuanta, isi mareste diametrul si se umfla. happy

Este posibila o sarcina happy

Bafta kiss