| KattyKatt230399 a întrebat:

La ce virsta e normal pentru o fata sa-si inceapa relatiile sexuale?

Răspuns Câştigător
| stark47 a răspuns:

Ok ar fi la 18.insa de multe ori nu varsta conteaza, ci maturitatea care o ai atunci cand iti incepi viata sexuala.e un pas important, e o poarta care duce spre multe complicatii, de aceea trebuie sa ai destula experienta ca sa te descurci cu problemele care SIGUR or sa apara(nu mai zic ca orice contact sexual cu cineva care este minor e interzis, deci 18 e raspunsul corect)

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

| Zenithf a răspuns:

Legal de la 15 ani, medical de la 17 1/2 ani, religios dupa cununie, dar conditia fundamentala si normal ar fi ca ea sa fie pregatita trup si suflet. Deci la varsta la care indeplineste aceata conditie, pentru una poate fi 15 ani, pentru alta 25 ani.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

După căsătorie. Funda?

| Nolkyz a răspuns:

Cand te simti pregatita. Bine, nu zic la 14-15-16 ani. Totusi e prea devreme. 16 cat de cat mai merge... Dar tot e destul de devreme pentru ca nu ai apucat sa te dezvolti fizic pana atunci. D.p.d.v. psihic, nu este o regula ca in momentul in care faci 18 ani sa-ti pice maturitatea din cer in cap si sa fii mai matur cat ai clipi din ochi. Chestia asta e relativa. Am vazut pusti de 15-16 ani mai maturi decat 18. Deci asta e relativa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

După 18 anişori!

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Toate cele bune.

| Fatamuntilor a răspuns:

NUMAI dupa 18 ani, atunci cand corpul si mintea sunt pregatite.Dar si atunci dupa o temeinica informare si pregatire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! La varsta de 22-23 de ani biologic vorbind.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal nu exista! organele sexuale femeiesti sunt in dezvoltare pana la varsta de 18 ani, acum ce sa zic? fiecare o face cum il/o duce mintea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Dupa majorat ar fi cel mai bine.
Te pup!

| aimspeşăl a răspuns:

Cand se simte pregatita

| Ionut19CT a răspuns:

In ziua de azi e la moda la 13, 14 ani. Acum depinde cand vrei, cand te simti pregatita si cand iti doresti asta! happy

| Blueblueblueeah67 a răspuns:

Depinde de fiecare, dar mai bine ar fi la 18.

| FaNa1337K a răspuns:

Depinde,dar nu mai jos de 17 minim.winking

| minirollo a răspuns:

18 ani sau chiar mai tarziuhappy.