| Daiana90 a întrebat:

la o intrebare anterioara legata despre un baiat mi s-a spus ca sunt "pisaloaga" ca am vorbit cu el de 2 ori in mai bine de o luna.in fine, ce vreau eu sa spun este ca daca eu nu fac primul pas, nu il face nici baiatul niciodata.de obicei cand imi place 1, 2 sau 1000 de baieti, nu conteaza care, cati sau cand nici care nu e interesat si nu face absolut nimic, eu sfarsind pierzandu-i. dar de disperare ca vad ca metodata asta "ignorare" nu merge (pentru ca nu a mers absolut niciodata, am pierdut sute de baieti) am decis sa incerc sa le aflu id, sa vorbesc cu ei, sa fac eu ceva daca ei tot nu fac nimic.si spre nefericirea mea, nici asa nu rezolv nimic, ca is pisaloaga, si recunosc ca de multe ori sunt asa si nu ma supar celor care ma fac sa inteleg lucrul acesta.intrebarea mea e urmatoarea:daca asa sunt pisaloaga, daca ii ignor ii pierd din start, atunci ce sa fac? am muuuulte esecuri pana acum si absolut orice am facut nu am reusit sa atrag niciun baiat, niciunul din sute de ei care mi-au placut. pur si simplu nu am darul asta, nu pot si atatstraight face

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nici macar o femeie de 30 de ani nu a pierdut sute de barbati/beieti, fiindca nici o femeie normala nu vede in sute de baieti potentiali parteneri. Pana la 13 ani, cati ai tu, ai fi avut timp sa-ti placa si sa pierzi, maxim 2-3 baieti. Asadar, nu mai incerca sa atragi atentia fiecarei perechi de pantaloni care trece pe langa tine, fiindca nu vei resui din milioane de motive. Incearca sa fii foarte, foarte selectiva, in sensul de a-ti alege baieti cu care esti compatibila (varste apropiate, multe interese comune, interesati si ei de o relatie). De-abia in momentul cand esti convinsa ca baiatul ala poate fi interesat intr-o relatie cu tine, ca aveti suficiente lucruri in comun, incearca sa-i atragi atentia. Dar cu grija, nu-ti irosi sansele. Daca il contactezi pe YM, ai grija sa-i spui ceva interesant pentru el, nu "buna, ce faci, ce mai zici?" Fiindca el nu va fi interesat de conversatia cu tine si tu ti-ai consumat sansa (nu-l vei mai putea intreba peste o saptamana sau o luna iar buna, tralala, ce faci?). Daca il intrebi/ii spui ceva ce ii suscita interesul, fii sigura ca data viitoare te va intreba el de vorba. Daca nu gasesti ceva interesant sa-l intrebi, inseamna ca ai ales prost baiatul. Nu iesi in fiecare pauza sa-i defilezi prin fata. Iti va "mirosi" disperarea. Lasa hazardul sa-si faca treaba. Daca cauti o intalnire cu el, aparent intamplatoare, ai grija sa fie memorabila, adica sa-i atragi atentia cu ceva. Nu exagera cu inalnirile "intamplatoare", una la 2-3 saptamani e absolut suficienta. Nu spune tuturor ca iti place de el, se va simti haituit. Tine pentru tine, macar pana te invita de 3-4 ori undeva (in parc, la suc, etc). Si nu uita, important e sa fii foarte selectiva. Daca vezi baieti care ti se par o partida mai des de 1-2 pe an, atunci exagerezi. Nu ai cum sa fii interesata de sute de barbati intr-o viata. Doar daca esti disperata si te-ai combina cu orisicine numai sa fii si tu combinata cu ceva. Asta este o adevarata respingere pentru orice baiat. Fiecare vrea sa se simta special, sa simta ca esti interesata de el personal, nu de faptul ca e de sex masculin. Nu e vorba de a avea un dar, e vorba de a nu forta nota, atata tot. Citeste si tu intrebarea: nu ti se pare amuzant ca o fetita de 14 ani se vaieta ca a pierdut sute de barbati? Eu am 31 si am pierdut doi baieti/barbati de acre am fost interesata fiindca nu am stiut sa ma port cu ei. Fa si tu o comparatie.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca simti ca ai pierdut mai mult de doi baieti, deja e mult. Si pentru distractie trebuie compatibilitate, nu-ti inchipui ca poti avea o relatie de orice fel cu orice baiat intalnit. Am inteles perfect ce spui, tu nu vrei sa intelegi ce spun eu, fiindca nu-ti place adevarul asta. Daca ai sa reusesti sa-l accepti si sa-l pui in practica, iti promit ca in 2-3 ani o sa-ti gasesti un partener de distractie.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

In afara de pisaloaga si ce ti s-a mai spus, esti sigura ca nu mirosi urat la subtioara?! - emotiile negative amplifica si intensifica mirosul! in gama negativa! sau halena-mirosul gurii e ok?! intreab-o pe mama! etc, etc.

| UrăscPăstârnacul a răspuns:

Heiiii.
Cum nu poti? Fetele au farmecul lor. De asta ne chemam `sexul frumos`. Lasa prostiile la o parte. Atata timp cat ii castigi, nu conteaza daca esti pisaloaga sau nu. Insa, un sfat: Nu-i baga tu in seama, asteapta sa te bage ei.
Cum? Pai e simplu. Devii interesanta, spre exemplu vorbesti despre wrestling, despre echipa care a pierdut la meciul anterior, etc. Daca nici asa nu merge, cand te intalnesti cu ei, spune-le `Buna! happy` si baga o privire d-aia care baga baietii in boala. laughing Atunci sigur vor fi in limba dupa tine. Sau uita-te in ochii lor mai mult de 5 secunde, si daca vor clipi inseamna ca te plac. day dreaming

Just do it! :*
Adda

| Daiana90 explică:

Cand am spus sute de baieti ma refeream ca sunt multi, atata tot.si doar la varsta mea nu vreau unu cu care sa stau toata viata, vreau asa de distractie cum au toate fetele de varsta mea.nici nu ma gandesc sa raman numai cu unul.nu cred ca ai inteles ce am vrut eu sa spunhappy