| ElenaGhilbert a întrebat:

Buna la toti, am o problema: am 14 ani si stateam eu calma pe facebook si observ o cerere de prietenie din partea unui baiat. La inceput nu am acceptat dupa care am vazut un mesaj si am raspuns, iata situatia a evoluat, el traieste in alta tara, si mereu imi spune ca ma iubeste dar eunu simt la fel. Ajutati-ma cum sa-i spun ca nu simt nimic dar sa fie si delicat.
mersi

Răspuns Câştigător
| LoseYourMind a răspuns:

Incerci usor usor (asta insemnand subtil de la o zi la alta) sa vorbiti mai putin pana ajungeti in stadiul: DELOC!

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vina îți aparține, de ce dai accept unei persoane pe care nu o cunoști?
În spatele acestei "prietenii" se poate ascunde un proxenet, etc!
Îi spui să te lase în pace și gata.
Insistă, îl blochezi și fii mai vigilientă că la 14 ani ai tăi ești o pradă ușoară.
Pa, pa.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar cde obicei cum stai pe facebook? Goală? Azi aoi stat doar calmă? laughing Esti de belea rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| mihai69 a răspuns:

Spune-i că urăști pedofilii.

| T0T a răspuns:

Spune-i direct. Mai bine asa, crede-ma.

| ElenaGhilbert explică (pentru T0T):

EHHE asta de foarte mult timp in urma a fost!

| T0T a răspuns (pentru ElenaGhilbert):

Imi pare rau ca am intarziat sad

| SkyPilot a răspuns:

Clasic: il aprecizi foarte mult si ai vrea sa fiti prieteni, dar nu cauti o relatie in acest moment happy E un raspuns pe care toti baietii l-am primit.

| ywar a răspuns:

Iti spune ca te iubeste si el nu te-a vazut fata in fata vreodata... Oare nu e suficient sa se declanseze clopotelul? Ii dai block si lasi dracului facebook-ul si inveti, nu mai stai calma pe fb ca nu iti aduce nimic in plus in viata asta.

| Danysan a răspuns:

Ma faci sa rad. Oricum o sa ii spui nu o sa fie delicat deloc.Tot o sa sufere si o sa il doara. Poti sa ii spui ceva de genu :Mereu te-am vazut ca pe un prieten si asa vreau sa ramanem.Nu ar avea rost sa stricam aceasta prietenie frumoasa.seara faina.

| grab a răspuns:

Esti femeie! femeile au voie sa se suceasca sau sa suceasca minti fara sa dea explicatii.
spune-i ca nu simti iubire pentru el, ramaneti la discutii simple de amici. o sa te intrebe de ce si o sa ii spui ca unele lucruri nu trebuiesc si nu pot fi explicate. asta e si nu se poate cu forta! sigur gaseste una locala sa il iubeasca, ce tot isi face fixatie cu tine acuma...

| NoName0x0 a răspuns:

Ii spui ca tu ti la el ca la un amic.