| eri_4917 a întrebat:

Buna lume.am o viata incredibila unde am nevoie de un sfat de ajutor e ceva ce nu stiu ce sa fac.am o relatie de 4 ani de zile.baiatul cu care is nikodata nu ma prezentat la parintii lui, am cceptat la inceput iar dupa aia nu am mai putu sa fac nimica, ieseam impreuna foarte putin timp cate 2 ore pe zi care erau seara la 10, eu stateam in spania am last famile tot pentru el si am venit in romania, cum mereu eram singura ptca nimic pretenu nu puteam sa imi fac ptca pentru el toate erau curev toate erau parasute nu ieseam statem singura in casa fara parinti preteni etc.si in fiecare vara veneam in spania in vacanta cate o luna, asa a fost 3 ani de zile, anul trecut am venit din nou in spania m-a inselat si am aflat doar cand am venit in romania, l-am iertat dupa aia a inceput sa ma bata.pentru orice, eu l-am iubit foarte mult, dar nu mai puteam asa iar parinti mei nu au mai aceeptat sa fim impreuna si am revenit in spania, acum mama lui e bolnava si imi cere sa merg in tara si ai mei nu imi dau voie, spuneti-mi si mie gresesc ce sa fac st distrusa si el la fel dupa cum spune.sad

7 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Tu crezi ca tot ce zboara se mananca? Sa fim seriosi. In faptul ca te-ai despartit de el nu gresesti cu nimic. Poate ca ar fi nevoie sa te duci sa o vezi pe mama lui, insa ar trebui sa-ti asculti si parintii. Nu de alta, dar daca il vei revedea, s-ar putea sa pici in plasa lui si sa nu mai poti rezista fara el. Inteleg, 4 ani... e o perioada lunga de timp, dar ar trebui sa-l uiti. Nu te mai gandi la el si ocupa-te de viata ta. happy

| ignore a răspuns:

Eu zic sa nu crezi ce zice el pentru ca baieti ca sa te convinga sa faci ceva zic orice (poate numai are cu ce fata sa mai umble si s-a gandit hai sa o chem pe asta iar ca face orice pentru mine) nici daca ar fi adevarat ce zice eu zic sa nu te intorci sa isi bata joc iar de tine sa te bata stie ca il ierti de aia de cauta.numai cadea in capcana lui ascultati parinti ca ei nu vor decat sa iti fie bine ramai in Spania si lupta sa iti fie tie mai bine lasa trecutu si p el in Romania.cautati un b care sa te merite si lupta sa fi fericita. STai departe de acest baiat deoarece cu el no sa fi niciodata fericita

| harciog a răspuns:

Se spune ca in momentul plecarii dintr-un port nu poti privi decit in directia portului pe care ti l-ai ales ca destinatie.Nu poti privi inapoi.

| Negative a răspuns:

Doamne,dar dal dracului de ipocrit...el te inseala,tot el te batestraight face Lasa-l dracului si gaseste-ti un baiat din spania, sau ma rog... unul mai bun, ca asta e praf rau de tot.

| Facebook_4877 a răspuns:

Stai în banca ta... lângă familia ta... începe o viaţă nouă

| crissu03 a răspuns:

Poate faza cu mama lui e doar o minciuna doar pentru a te intoarce inapoi in tara. El de ce nu s-a gandit la tine cand te batea sau te insela? Acum te vrea inapoi? Eu sincer iti spun sa nu te intorci doar pentru ca s-ar putea sa fie doar un motiv banal si e distanta destul de mare intre voi si niciodata o relatie care se bazeaza pe un astfel de trecut, niciodata nu o sa functioneze. Eu zic ca meriti sa fii fericita si sa incepi totul de la 0. sa cauti pe altcineva care sa fie mereu alaturi de tine, sa te sprijine si sa-ti ofere toata dragostea care ti-a lipsit de la prietenul tau.Stai alaturi de familia ta pentru ca ei sunt singurii care iti poarta de grija si care te iubesc cu adevarat si nu isi doresc niciodata ca tu sa suferi si din acest motiv nu te mai lasa sa pleci.Ai mare grija de tine.

| Sicmao a răspuns:

Parerea mea este ca nu te merita, ramai in Spania unde ti-e bine.