| Mariammmmmm a întrebat:

Luna trecută ultima zi de ciclu a fost pe 26, iar pe 28 eu si prietenul meu ne-am atins reciproc, i-am băgat mana in pantaloni, i-am facut un fel de handjob laughing, dar el nu avea nici un lichid pe penis. dupa o ora cand am ajuns acasa m-am atins pe mine si dupa mi-am dat seama ca uitasem sa ma spăl pe mâini. credeți ca exista vreun pericol? Stiu ca logic este imposibil,dar am mai citit pe net niste chestii si sunt cam speriata. Ideea e ca azi ar fi trebuit sa imi vina menstruația, dar inca nu a apărut si nici nu am dureri cum aveam de obicei. Acum aproximativ o luna am venit intr o alta țara, este posibil ca schimbarea de clima sa duca la întârzierea menstruației? Mulțumesc mult pentru ajutor

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In primul rand : ""Luna trecută ultima zi de MENSTRUATIE si NU de CICLU a fost pe 26, iar pe 28 eu si prietenul meu ne-am atins reciproc,"" Fiindca nimeni nu poate sti/cunoaste si nici ghici numarul zilelor de menstruatie, se poate doar presupune ca a 2-a zi dupa MENSTRUATIE sa reprezinte de fapt a 6-a, a 7-a sau a 8-a zi a CICLULUI MENSTRUAL. In cazul in care rationamentul este corect si lungimile ciclurilor tale menstruale au fost de obicei in jur de 27-29 de zile, reiese ca joaca voastra sexuala s-a produs inainte de perioada fertila si fiindca in mod absolut sigur a fost IMPOSIBIL sa mai poata exista sperma pe degetele tale dupa trecerea unei perioade in jur de 1 ora, se poate aprecia fara teama de a gresi ca intr-o asemenea situatie si conditiile pezentate, formarea si existenta unei sarcini devine in mod cert IMPOSIBILA. Neinceperea menstruatiei la data la care a fost calculata, prevazuta, preconizata in mod sigur se datoreaza unor dereglari hormonale provocate de functionarea incorecta si/sau defectuoasa a unuia sau a mai multor GLANDE ENDOCRINE. Probabil ca ciclurile tale menstruale anterioare NU au fost REGULATE. Sunt doar presupuneri si supozitii fiindca nu ai amintit si nici nu ai precizat datele strict necesare de a fi cunoscute, astfel ca nu se poate formula un raspuns cert, sigur dar mai ales corect. Multa sanatate!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pățăști nimic. Stai chill.