| CeceLove a întrebat:

M-am despartit de iubitul meu de ceva timp pentru ca sunt indragostita de alt baiat. Sunt indragostita pana peste cap de acel baiat. Ma gandesc numai la el. Il visez noaptea. Problema este ca el locuieste in Australia iar eu in Romania. Ce ar trebui sa fac? Ar trebui sa il uit sau sa il iubesc in continuare?

Răspuns Câştigător
| Amerilyse a răspuns:

Iti zic din propria experienta ca relatile la distanta nu tin, mai ales daca el este din Australia. Iti faci sperante singura si te ranesti singura.
Gandeste-te bine, poate el nici nu o sa vina in Romania, iar tu ce ai sa faci atunci, tot tu o sa fi ranita.

| CeceLove explică (pentru Amerilyse):

Deja stiu ca nu o sa vina in Romania prea curand. Dar e greu sa nu il iubesc

| Amerilyse a răspuns (pentru CeceLove):

Incearca sa rupi legatura o vreme pana stii si esti capabila sa-l vazi ca pe un amic. Gasesti tu o scuza ca sa nu vorbesti o perioada.

| CeceLove explică (pentru Amerilyse):

Nu stiu daca pot sa rezist fara sa vorbesc cu el. Ma gandesc la el non stop. As vrea eu sa plec in Australia dar nu am nici bani si nu am nici cand ca a inceput scoala. As vrea sa fac liceul sau facultatea acolo (sunt a8a acum) dar nu cred ca am cum. E prea scump si nu cred ca parintii m-ar lasa.

| Amerilyse a răspuns (pentru CeceLove):

Stiu ca e greu sa nu vorbesti, dar daca nu incerci ai sa-ti faci rau singura. big grin Pentru ca si tu esti constienta ca nu o sa va vedeti.

| CeceLove explică (pentru Amerilyse):

Ai dreptate...
Mersi de raspuns

| Amerilyse a răspuns (pentru CeceLove):

Cu mare placere. happy

14 răspunsuri:
| CocoMexii a răspuns:

Daca el locuieste in Australia cred ca ar fi mai bine sa il uiti. Oricum el nu va veni prea mult prin Romania, el are o viata acolo, tu aici.

| CeceLove explică (pentru CocoMexii):

De fapt cred ca nu o sa vina niciodata in Romania :-(

| Torres92 a răspuns (pentru CeceLove):

Incearca sa l uiti...
Ai facut o greseala ca te ai despartit de prietenul tau...

| CeceLove explică (pentru Torres92):

Dar eu nu il mai iubeam pe prietenul meu asa mult cum il iubeam inainte. Si in plus am avut multe certuri cu fostul meu prieten pentru ca el nu voia sa isi inceapa viata sexuala desi are 20 de ani. Iar eu il iubeam si era greu sa rezist fara sa o fac mai ales ca toti fostii mei prieteni au vrut sa o faca cu mine si erau mai mici ca varsta ca el si din cauza asta ne-am certat rau

| CocoMexii a răspuns (pentru CeceLove):

Asta e un motiv in plus sa il uiti draguto, relatiile la distanta nu tin prea mult, din pacate.

| RandomQuestionsAndAnswers a răspuns:

Avand in vedere ca el sta in Aunstralia, relatiile la distanta nu prea merg, dar daca va intelegeti bine si chiar "va iubiti" ar trebui sa-l iubesti in continuare, DACA nu stiu ca tu il iubesti...ar trebui sa-i spui...

| piticelm a răspuns:

Voi chiar nu vedeti ca face misto?

| CeceLove explică (pentru piticelm):

Ce misto fac?! Tu crezi ca pun intrebarile astea din lipsa de ocupatie sau ce? Eu le pun pentru ca am mare nevoie de ajutor si nu am la cine apela decat la voi cei de aici sad