| blacksheepn a întrebat:

m-am intalnit cu un prieten de-al vecinului meu.Prietenul respectiv avea o sora cu un an mai mica ca si mine.Am vorbit ce am vorbit pe messenger si urma sa ne intalnim peste 3 luni(ea fiind din alt judet). Am stabilit ca, cum o sa ajung in judetul respectiv la bunicii mei o sa ma intalnesc cu ea. Ne-am vazut pe webcam, poze. Am ajuns acolo, m-am dus la magazin si am vazut-o cand am iesit din magazin, nu imi venise a crede ce frumusete vad. Prima data nu am crezut ca e ea. Am asteptat 10 minute sa iasa si nu a iesit, ok m-am dus acasa si asa a trecut ziua. A doua zii am trecut prin fata casei ei cu niste prieteni si cum m-a vazut cum s-a si ascuns, eram trist, era chiar fata care am vazut-o la magazin. A treia zii am chemat-o afara si a zis ca are alta treaba, a patra zii la fel, mi-a mai si raspuns ca fara prietenul ei cel mai bun nu iasa(acela era si al meu) si am intrebat-o daca ii este rusine de mine si mi-a raspuns ca nu, atuncea am zis ca vin eu la ea la poarta numai sa iasa si mi-a zis ca nu iasa. Dupa aia m-am dus la un colt de langa casa ei si am vazut-o afara cu prietenele ei. Bun a cincea zii i-am spus celui mai bun prieten al meu si al ei sa o cheme afara sa ciocneasca un ou cu el, si a venit.Era cam surprinsa ca m-a vazut si pe mine. Am vazut ca e mai rusinoasa si mai imatura(ea are 15 ani) si nu am vrut sa o iau asa fata in fata ca poate se rusineaza asa ca am ajuns acasa si i-am spus prietenului meu sa o intrebe daca vrea sa fie cu mine(mintind-o ca nu eram acolo langa el) si mi-a raspuns ca nu.Si a spus ca poate o sa fie cu alt baiat mult mai urat, dar cu mine sigur nu.Si am spus sa ii spuna ca m-am suparat pe ea si a zis ca nu o intereseaza, si ca ea se baga cu oricine vrea numai cu mine nu, si inainte de fraza asta a intrebat daca eram pe acolo. Am ajuns sa cred ca a fost influentata cumva de cineva sau nu stiu, va rog dati-mi niste sfaturi despre cum as putea sa o fac sa fie cu mine, tinand cont de tot ce v-am spus

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mah...eu zic ca daca vezi o fata frumoasa nu trebuie sa sari pe ea asa repede.mai da-i timp.sau incearca sa vezi daca vrea sa fiti prieteni. Sincer ...in povestea ta am vazut caracteristicile ei foarte clar, de parca le-as fi cunoscut. si de fapt semanam foarte mult. Parerea mea e ca ai fost prea insistent si i s-a pus pata pe tine. Mie nu-mi plac baietii care imi zic ca sunt frumoasa din prima zi sau chestii din astea.incerk doar sa te apropii de ea intr-un alt fel, mai delikt, si poate lucrurile o sa decurga altfel.

2 răspunsuri:
| ungurubulan a răspuns:

Ce te astepti la 15 ani?laughing

| notperfect a răspuns:

Eu zic sa-i dai timp... Cum ai vrea ca o fata care abia te-a cunoscut sa ii placa imediat de tine, poate cu timpul isi va da seama de cum esti tu de fapt si va incepe sa ii placa de tine. Tu nu ar mai trebui sa fi atat de insistent si pentru inceput sa fiti doar prieteni iar cu timpul poate ve-ti ajunge ceva mai mult decat prieteni...big grinwinkinghee hee