| oana1 a întrebat:

Buna ma ajutati si pe mine cum sa il fac pe fostul meu prieten sa sufere?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sfatul meu ar fi sa nu te razbuni pe el pentru ca stii cum se spune Razbunarea e arma prostului.Totusi daca ti. a gresit foarte mult ai putea sa il faci sa sufere vorbind cu alti baieti de preferat prietenii lui buni[va suferi daca intr.adevar tine la tine daca nu...incerci degeaba] cand treci pe langa el prefa`te ca nu il vezi ca iti este indiferent si incearca sa razi tot timpul at cand esti langa el.Sau intotdeauna cand ai ocazie fie prin statusuri, verbal poti sa bati apropou ca ti. a gresit ca a fost un idiot depinde de situatiewinking

16 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ogoaie-te! Razbunarea este mama prostului!
Fii sigura ca daca merita, va trage si el intr-o zi, poate chiar mai tare decat tu acum!

| Farcas a răspuns:

Nu te razbuna ca prin asta nu castigi nimic, din contra.Arata`i ca nu iti pasa, cand esti in prezenta lui ignora`l.Indiferenta doare cel mai tarewinking

| HBK a răspuns:

Evita sa te razbuni nu se stie niciodata cand si in ce fel vei ajunge sa culegi roadele amare ale razbunarii tale!
Razbunarea este totdeauna arma unui om cu suflet slab si mic.

| Duhovnicul a răspuns:

Impacati-va la loc

| OanaG a răspuns:

Da de e sa-l faci TU sa sufere? Lasa`l pe el sa vada ce a pierdut, fii si tu mai indiferenta cu el, mai cu nasul pe sus, si a sa sufere de unul singur.

| smartalogu a răspuns:

Sa te ajutam sa faci un rau cuiva? Draga mea tu ai probleme serioase. Ia vezi mataluta ca nu ai nimerit siteu care trebuie. Si ne miram dc avem fetele care le avem... OMG in ce lume traim...

| yanny`s a răspuns:

Eu zic sa fi buna cu el, adica incearca sa ii devii o prietena buna si dupa un timp isi va da singur seama ce a pierdut, ce fel de persoana esti si va suferi enorm. din proprie experienta iti zictongue

stii cum e
iertarea e cea mai mare razbunare:*

| blonduu a răspuns:

Desi sunt.impotriva acestui fel de idei.hai ca'ti dau un sfat. fii indiferenta, cand treci pe langa el si esti cu cineva, zambeste fii libera si nu evita contactul vizual pentru ca o sa creada ca faci totul ca sa ii faci in ciuda. Priveste'l scurt in ochi dupa care intoarce'ti capuhappy

| eugem35 a răspuns:

Razbunarea mama prostului

| SnicK a răspuns:

DA! STIU EU CUM!
Nu-l mai baga in seama happy
Sper ca nu esti sadica...si il poti lasa in pace asa cum te lasa el, sper ca nu vrei sa ajungi la stiri victima/autor.

| sbk a răspuns:

Esti nervoasa acum, insa cu timpul o sa iti dai seama ca ai fost prea buna pentru el si nu merita sa te "obosesti" cu astfel de nimicuri

| CHILIPIR a răspuns:

Afiseaza-te cu altul la brat!

| oana1 explică:

Vreau sa il fac sa sufere cum mo facut el pe mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca e nevoie sa il faci sa sufere, daca si el te-a facut pe tine sa suferi. Timpul le va rezolva pe toate si stai linistita ca si-o va lua si el de la viatahappy.

| bogdan112 a răspuns:

Simplu... gaseste altu' si saruta-te de fata cu fostul' laughing
alta metoda: pacaleste-l: zi-i ca vrei sa fi iar cu el etc. si u sa umblii cu alt baiatwinking sigur s-ar simti oarecum rau

| amy_7640 a răspuns:

Si eu vreau sa ii fac acelasi lucru ca si el m-a facut sa sufar mult