| euAndrada a întrebat:

ma cheama Andrada si am 15 ani. Am parul putin mai lung de umeri si e brunet si ondulat (mi`l aranjez cu placa de obicei) si am 1.69. Nu stiu cum sa fac ca baietii sa ma placa, sau macar sa ma observe. Ideea e ca nu am cine stie ce sani si nici nu sunt perfectiunea intruchipata. port ochelari, nu am cosuri, ochi caprui. Sunt destul de incapatanata, dar si timida. MI-a placut de un baiat si i-am spus si nu am mai ramas nici macar prieteni. si de atunci cred ca nu am sanse la niciun alt baiat. am fundul destul de mare, dar vreau sa slabesc. va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi, sa imi spuneti cum as putea sa ies din monotonia de zi cu zi sa imi fac un prieten (va rog, fara chiestii de genu`: fii tu insati ca sa te placa, pentru ca este un raspuns ambiguu) sau macar sa cunosc si alte persoane. stiu ca par dispreta, dar chiarf am nevoie de niste sfaturi. puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| vάĝàвøήτ a răspuns:

Pai incearca sa te bagi in seama q baieti sh sa t`dai p`langa eii

| daniel05r a răspuns:

Nu mai fii asa dornica, este timp destul, nu trebuie sa depinzi de asta... Daca vrei un amic in plus...YM-rusendanyel

| BlackOrangee a răspuns:

Ei sincer sa fiu... Sunt băiat si chestia cu prietena mi-a trecut de o vremewinking am trecut prin faza cu "disperarea" nevermind it happy știi si tu viața e naspa cateodata dar privește partea buna a paharului happy dacă vrei un amic in plus cu care sa-ți impartasesti "aventurile, sentimentele, părerile " add la skype ilove9gag sau Yahoo Messenger : bulan_pocait ( i know...)

| Vladut122 a răspuns:

Buna! eu sunt baiat! Am o intrebare: De ce vrei neaparat ca baietii sa te bage in seama? Baga-i tu in seama...crede-ma un baiat care stie ce inseamna iubire nu ar sta cu tine doar fiind ca esti frumoasa.ci pentru ca il faci sa se simta bine in prezenta ta! daca vrei sa vorbim mai mult id meu de mess este vladabalasei...

| ipocrit a răspuns:

Primul staft, e sa iti cresti nivelul de "Self-esteem"
al 2-lea, e sa pui burta pe carte si sa nu te gandesti la varsta asta fragida la baieti. in timp o sa realizezi ca lumea nu se invarte in jurul lorbig grin si nu, nu pari disperata, doar cauti acceptare, fapt ce iti creeaza un anumit grad de frustrate. sfat- nu iti cautate defecte pentru ca nu este cazul.