| Stancuionela a întrebat:

Buna! Ma doare ovarul drept si este putin umflat, ca sa pot merge trebuie sa apas pe el cu mâna. Asta la 2 zile după ovulatie ejaculare cu 2 zile inainte de ziua ovulatiei. Va rog ajutati-ma cu un raspuns sunt tot stresată si speriata.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Urgent la medic!
Nu cred ca-i ovarul, dar poate fii apendicita acuta.

| Floridori a răspuns:

Mi-ar placea sa iti raspund, dar nu inteleg ce legatura ar putea avea ejacularea de acum 2 zile cu durerea de ovare...

Durerea de ovar atat de severa (asta daca este durere de ovar si nu este altceva, dar se simte in aceeasi zona; eu m-as gandi mai repede la un apendice inflamat, dar poate gresesc), are drept cauza alte probleme sau afectiuni.Mergi la medic!
Daca este apendicele, mergi cat mai urgent!

Numai bine!

| Teo29 a răspuns:

Mergi la medicul de familie initial, iar daca ai facut-o neprotejat si nu ti doresti o sarcina, folositi protectie pe viitor.