| aLeX_6149 a întrebat:

Buna ma numesc Alex si as vrea sa va cer un sfat
Am sa incep cu inceput zic eu cea ce ii mai greu la mine in momentul de fata nu mai stiu ce sa cred despremine
Am ajuns sa ma cunosc suficient de bine incat am aceptat provocarea unei prietene de-alei mele si am aceptat sa fac dragoste"sex"etc in 3 dar dinpacate cand s-a intamplat acest lucru eram sub influenta alcolului
Ajungand in pat cu o fata si un baiat care bine inteles ii stiu de mult timp si stiu tot la cererea partenerei am ajuns sa ne lingem si sa ne mozolim noi baieti cea ce atunci nu mai pus nici un semn de intrebare,
Dar acum simt nevoia sa ii vorbesc si ma simt foarte atras de el dar nu stiu din ce punc de vedere ma simt atras de el am discutat cu el unele chesti care sau intamplat intr-e noi in seara precedenta.
Dar cea ce s-a intamplat nu pune presiune nici pe mine nici pe el dar eu ma simt foarte atras de el? Ce sa fac? Daca ii spun cea ce simt eu pentru el asi putea stica o prietenie sau ar putea sa existe sanse sa simta si el acest lucru
Ii prima data cand simt asa ceva pentru un baiat si nu pentru o fata nu am mai avut probleme de genul acesta si de aia asi dori sa imi dati si mie un sfat prietenes bineinteles doar daca vreti sa va dati cu parerea cea ce vasi si ruga sa o faceti.

Acus doua zile s-a intamplat cea ce va descriam eu mai sus si de dou zile in coace numai la el ma gandesc. Si totus am prietena de 1 an dar eu tot simt o atractie pentru el Credetima ca nu stiu ce sa fac
Nu vreau sa ii ranesc sentimentele si nu vreau sa imi stric relatia de amicie pentru cea ce s-a intamplat vorba aia atunci cand am fost sub ingluenta alcolului.

Va Multumesc

Si astept ras[unsuri de la voi ce ati face voi in locul meu

15 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Nu stiu catsi ani ai, insa pana la 18 ani de regula, iti poti descoperii orientarea. daca mi'ai putea spune catsi ani ai, si ar fi mai bine.nu stiu daca iti faci bine asa. d'ar putea ca el sa nu creada la fel ca tine, si sa fii luat de fraier, sau sa fii catalogat.masi asteapta o vreme, ca sentimentele si gandurile tale sa se clarifice si de abia dupa aceea poti actsiona.adica sa vorbesti cu tipu'.hee hee

p. s. asa si daca ar fi gay care e problema? dupa cate se pare nu e gay, mie imi pare a fi bisexual.crede'ma ca daca ar fi vreo problema cum se mai zicea intr'un post, si am impresia ca tot tu l'ai scris gen "anonim", ziceai ceva de Dumnezeu.crede'ma ca daca Dumnezeu ii accepta pe totsi, mai degraba accepta gay de cat prostii happy

| CybeRAthlete a răspuns:

Parerea mea : bisexualitate.
nu e un mit, exista intr-adevar... in ce stil o valorifici sau ce preferi mai mult, asta nu sti decat tu.
poti cauta un/o partener/a cu aceeasi orientare sexuala spre o mai buna intelegere.
poti vorbi si cu un consilier, un psiholog ceva, sa nu fie doar o faza trecatoare.
bafta

| Laura_2393 a răspuns:

Cati ani ai? Este posibil sa treci printr-o perioada de cunoastrere. Trebuie sa analizezi daca esti mai atras de prietena ta sau de acel baiat. Este posibil sa fie o simpla curiozitate adolescentina, sau pote fi ceva mai mult. Incearca sa cauti in trecutul tau dacate-ai mai simtit atras de baieti. Doar tu poti intelege daca este o simpla etapa a vieti sau ti-ai descoperit adevarata orientare sexuala. Avand in vedere ca spui ca simti ca iti iubesti prietena este posibil ca aceasta atractie sa fie o simpla consecinta a intamplarii precedente(sex-ul in 3) la care cred ca te-ai gandit foarte mult

| roxy_5081 a răspuns:

Cu chestiile astea pe care le-ai facut, ai reusit sa-ti descoperi a doua indentitate a ta...deci intr-adevar cred ca iti plac baietii si normal ca si el te place pe tine dk v-ati sarutatbig grin dar pentru prietena ta cu care esti de un an, ce simiti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pur si simplu esti poponar, cred ca si el, cel mai bine ar fi sa va cereti scuze fete'i respective, stai linistit daca a acceptat asa ceva clar te place, nu ai ce sa strici adica eu cred ca punctul culminant a fost cand s-a intamplat, ce e mai greu a trecut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt nu stiu daca ati facut sex... aia sa'r putea sa fie mai greu si dureros, prison style

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai alex.ati facut sex in trei doar tu cu dreapta mai.iti pot da sfaturi doar cei care au practicat asa ceva.si tu vrei sa vezi care pune botu la vrajeala. da... e veche sa stii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba. ti-ai pierdut timpul cu prosti.in seara aia.si cu ea si cu el. iar tu erai beat? desteptule. ce om cu cap face asa ceva? cine se asamana, se aduna.eu nu eram acolo.nici no sa fiu vreodata, ca sunt mai prost.am o viata normala, o familie normala so i viata sexuala heterosexuala, NORMALA baaaaaiii...

| jUsTc00nF1rM a răspuns:

Bai Prietene te cam balbai nu? Bun inseamna ca tie frica! Poi nu trebuie sa ii spui ce simti ii zici direct in fata frate tu crezi ca eu te lingeam daca eram treaz? Dc te-as fi lins am pritena o ling pe ea! Si atuncia nu trebuie sa mai simti nimica pentru el ca doar esti baiat frate si gandeste iti strici imaginea! eu tiam ziso prieteneste vezi Soarta! Te inteleg chiar daca n-am trecut prin asta dar te inteleg nu stiu dc dar crede-ma ca te inteleg laughing
Ai grija ca totu sa fie ca inainte sa fiti doar AMICI!

| aLeX_6149 explică:

Sa nu ma intelegeti gresit nu am facut sex cu el doar neam lins si neam mozolit atat in rest nu s-a intamplat contact intim numai cu ea cu el nu am avut contact intim si nici el cu mine numai cu ea.

| aLeX_6149 explică:

Sincer simt aceias atracti fata de ea si tot asa de mult o iubesc dar fata care a fost cu noi nu era prietena mea dar dupa relatia care am avut-o in 3 nu m-a facut sa maschimb Dar ma simt atras si de el Si de aia nu stiu ce sa cred eu imi iubesc prietena dar imi place acum si de el! Sunt intr-o dilema big grin

| aLeX_6149 explică:

Tequlla mersi ca mi-ai luat aparare da intr-adevar am pese 18 ani am 19 respectivu are 18. Intrebarea e ca vb foarte mult la telefon mesaje si asa mai departe ok., vorbeam si inainte mult dar acum parca ii alcumva chiar sunt in ceata! daca ma intelegi nu vreau sa ma combin cu el sau asa mai departe vreau doar sa stie ce sentimente am eu pentru el pana acum eu il vedeam ca un frate mai mic pentru mine acum il vad din alta perspectiva daca ma intelegi ce vreau sa zic Nu ma simt eu bine pentru-ca traiesc eu asa intr-o dilema totala.

| aLeX_6149 explică:

mai crinule te bate limba romana mah si mai vb taci te rog eu team cerut un sfat nimic mai mult sa dai u cu presupusu. Sdi dc ai inpresia ca asi sta sa imi pierd timpu cu prosti daca nu ar fi adevarat. Si inca ceva ai fost u acolo sa vezi daca am fost eu cu dreapta? Poate is stangaci ce zici asa ca mai bine taci ca esti praff nu erai obligat sa comentezi daca nu te simti in stare ok Mersi pentru intelegere.

| aLeX_6149 explică:

bine sincer nu ma ajuti deloc eu am cerut pareri cuma am mai spus nu cea ce ai tu ma intelegi. nu imi pasa fiecare are un rost in viata
mersi oricum ca te-ai aratat calitatile tale si viata normala pe care o ai iti multumesc ca ai incercat dar nu ma ajuti deloc intelegema vreau sfaturi nimic mai mult

Răspuns utilizator avertizat