| RaulAdyCristian a întrebat:

Buna,ma numesc Raul, am 18 ani si am o sora de 15 ani jum. Acum trei seri din "greseala" am dat peste o conversatie cu "iubitul "ei.In conversatie era vorba despre cum in seara aia ei o sa faca sex oral si hmm in fine.Cei doi "porumbei" tb sa se intalneasca PE ASCUNS la ora 9 la el acasa.Eu (fara sa stie ea desigur) m-am dus la baietel acasa la 9 jumate. Baietelul era singurel cu bunica acasa.Mi-a raspuns bunica la usa,am rugat-o sa ma lase sa intru,baba m-a lasat sa intru pt ca ma cunoaste fiindca am adus-o pe soramea de multe ori acolo. Am intrat peste "porumbei" nu credeam ca intr-o jumate de ora ei trec la treaba. Mi-a fost rusine sigur pt ca am vazut-o pe sorameo la #### omg incerc sa uit insa dupa ce am asteptat sa se imbrace am vrut sa o iau acasa, da tot ea nervoasa desigur a zis ca ea nu pleaca nicaieri. Atunci mi-am permis sa o plesnesc fata de prietenul ei si am plecat.Tot cu tupeu in masina, m-a intrebat pe mine ce cautam eu acolo..adica WTF? la 15 ani...bine am cam jignit-o spunandu-i ca o sa ajunga curva ca la 15 ani sa accepte sa-i faca tampitului ala sex oral si altele.sad Nu am spus-o lui maicamea (mama fiind doctora ginecolog) dar ma gandesc sa ii spun pt ca ea a facut o greseala mare si eu am vorbit tot timpul deschis cu ea si imi spunea toate secretele ei,dar faza asta nu prea trece usor. Ea nu mai vorbeste cu mine si tatal meu a observat si m-a si intrebat daca m-am certat cu ea...da eu ce puteam sa spun decat "Nu,nu m-am certat cu ea, nu stii ca asa e ea" Ar tb sa ii spun mamei sau tatei? Am eu 18 ani da...tot la ei apelez..sau daca nu ar tb sa le spun parintilor ce ar tb sa ii spun ca sa inteleaga ODATA CA NU E BINE CEEA CE FACE deloc deloc

35 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In mod sigur trebuie sa le spui parintilor. Trebuie sa faca teste pentru boli venerice si este posibil sa fii fost implicata intr-o infractiune (viol sau corupere de minori), caz in care respectivul trebuie pedepsit ca sa nu mai nenoroceasca si alti copii.

| mgtow a răspuns:

Ar trebui sa-i zici lu taicatu pentru ca maicata e alta istorie, el ca barbat stie sa o ia in sus dar daca a comiso nu poti avea asteptari bune pe viitor din partea ei

| Miauti a răspuns:

1 nu tr sa afle parintii
2 discuta cu ea explica-i cum sta treaba cu baietii
3 nu tr sa intervini intr-o relatie
. Nu stiu ce fel baiat e iubitul ei, dar ce ai facut tu este din instictul de aparator.
Ea e nervoasa pe tine, nu din cauza ca ai prins-o ci din cauza ca ai vazut in acea postura. E nervoasa pentru ca ii este rusine.

Dar daca ea crede ca el e alesul pentru sex, te sfatuiesc sa nu intervi, pe langa faptul ca va suferii.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Mda, greu
oricat de liber vorbesc cu parintii mi-ar fi greu sa le spun asa ceva si mai ales ca nu prea am ce sa rezolv.
vorbeste cu sora ta mai mult, daca prietenul ei i-a cerut sa faca asta e clar ca nu prea tine la ea si isi bate joc de ea. incearca sa-i spui mai multe despre cum gandesc baietii.

| shadow72 a răspuns:

Nu le spune parintilor....trebuia sa o ii dai ei o palma si pe ala sa il calci in picioare de fata cu baba.
slava domnului ca am frate!

| shadow72 a răspuns:

Si pe bune...ai putea sa le spui parintilor tai "mama, tata, sora mea ia la m**e"?
nu ar mai vorbi surioara ta cu tine in viata ei... vorbeste si tu cu ea...si bate fraieru

| neutrino a răspuns:

Prea tarziu, dar totusi parintii ar trebui sa stie.

| sofisis a răspuns:

Sincer nu cred ca ar trebui sa le spui.
Dar poti sa le sugerezi chestii de genul : nu vi se pare ca sta cam prea mult cu el, nu vi se pare ca nu e ok sa mearga la el acasa..etc.Pune-i putin in alerta.

| cristimihailov a răspuns:

Vorbeste cu ea, explica-i de ce este bine, de ce este rau, care sunt riscurile si care sunt avantajele. Ca sa fii sigur explica-i cate avantaje sunt daca face sex protejat si daca face neprotejat, etc.

Dar fa-o impersonal, nu cu acuze si nu cu argumente de genul: curva, etc.

Si las-o sa aleaga ea calea. Tu cand erai de varsta ai, ti-ar fi placut sa vina cineva sa iti spuna una alta?

Oricum o sa faca ce o sa vrea si o sa experimenteze ce o sa doreasca. Macar sa o faca in deplina cunostinta de cauza si sa nu fie inca una dintre persoanele ce pun intrebari tampite sau lipsite de sens pe aici pe site.

Iar despre parinti, poate nu e bine sa le spui. Ei ce vor face?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti propun sa nu le spui parintilor, cu atat mai rau ca mama da e dr, ginecolog. Adica, nu e ca si cum ar fi facut sex anal. Sau stii cel putin cat isi doreste o fata sa faca sex oral? Iti spun eu ca isi doreste mult happy

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru anonim_4396):

Unei fete ii place sa faca sex oral? laughing))
asta chiar n-o cred, poate unora da, dar majoritatea fetelor pe care le cunosc spun ca nu; mai in gluma am atins si acest subiect si toate au zis ca sunt dezgustate de asa ceva si ca mai bine sunt singure pentru toata viata decat sa faca asta

| Vektor a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Da sigur... si tu acum ai vrea sa vina sa strige in gura mare ca-i place "s-o suga"?
si barbatii pun limba pe pasarica, dar nu multi se lauda cu asta.

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru Vektor):

Nu sa strige, dar daca le placea nu mai spuneau ca e scarbos si...(vorbesc de prietenele mele)

| Vektor a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Prietene cu care faci sex sau prietene din gasca sau cu care mai iesi la o cafea din cand in cand? smug

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru Vektor):

Prietene din gasca...

| Vektor a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Pune-te in locul lor. Ai recunoaste? happy Ti-ar place sa fii barfit pe la spate ca faci sex oral?
Pana la urma nu conteaza fiecare ce face in pat (ca face oral, anal, ca e homosexual sau nu mai stiu ce perversitati), conteaza ce fel de om esti happy

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru Vektor):

Bine spus, conteaza ce fel de om esti.
atat mai spun, ar fi evitat subiectul daca le placea sa faca oral... oricum sunt fete cuminti, poate prea cuminti

| CheshireDeadCat a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Eu cred că cea mai mare greşeală pe care ai putea să o faci e să le zici asta părinţilor. Noi nu avem de unde şti de cât timp e sora ta cu băiatul ăla şi cât de bine conştientizează ce face şi dacă băiatul e sau nu de treabă şi tot asta schimbă multe. Poate ea chiar a vrut să o facă, şi la urma urmei asta nu prezintă niciun risc de sarcină, ea şi-a dat acordul, îşi asumă singură responsabilitatea pentru ce face.
Şi acu ascultă, da, unei fete poate să-i placă să facă oral, şi chiar mai mult decât simplu. Este o plăcere în a-ţi satisface iubitul şi a te juca cu "aia" pe care nu toţi o înţeleg. Eu vorbesc în cunoştinţă de cauză. Şi tot la 15 ani am făcut primul oral, şi n-am ajuns s-o regret, şi-am fost de capul meu şi târfă n-am ajuns happy Am avut eu norocul să nu dea peste mine nimeni în timpul distracţiei.

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru CheshireDeadCat):

Nu e sora mea laughing)

| CheshireDeadCat a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

S'mă scuzaţi, nu am fost atentă cui trimit răspunsul, se mai întâmplă. Nu-s obişnuită cu siteul.

| CheshireDeadCat a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Oricum tu erai cel ce se mira că poate unei fete să-i placă să facă oral.

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru CheshireDeadCat):

Nu-i nimic, inca ma mir

| CheshireDeadCat a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Pentru că nu mă cunoşti pe mine laughing

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru CheshireDeadCat):

As vrea sa te cunosc smug laughing)

| CheshireDeadCat a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Pare rău, dar cred că nu e posibilă una ca asta.

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru CheshireDeadCat):

De ce? crying((
apreciez ca spui adevarul despre un subiect mai tabu.

| CheshireDeadCat a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Că eu-s de pe altă lume happy

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru CheshireDeadCat):

Era de ajuns sa spui ca esti din alt oras laughing)

| CheshireDeadCat a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Altă ţară*

| Happyjump a răspuns:

Întâi vorbește cu sora ta si apoi Spune-le si părinților

| SorinTudor a răspuns:

Acuma depinde... daca ei sunt demult impreuna gen o luna doua sau mai mult nu ar trebui sa te bagi dar daca e un pustan din asta prost care isi bate joc de ea spune-i mamei tale mai bine happy

| Vektor a răspuns:

Cel mai ok ar fi sa vorbesti cu sora ta. sunteti frati si trebuie sa va ajutati ca fratii. trebuie sa o faci sa inteleaga ca poate avea baza in tine ca frate, dar la randul ei trebuie sa te faca sa ai baza in ea ca sora.
o discutie din prima cu parintii nu ar face decat sa va distanteze si mai mult.

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Oricum nu mai vorbeste momentan cu tine, deci spune-le parintilor, sau mai degraba mamei tale, care desigur ar trebui sa poarte o discutie serioasa cu fiica ei si poate ca lucrurile se vor rezolva. Si nu te ingrijora ca nu mai vorbeste cu tine, este o chestie de moment, o sa ii treaca.

| Valentino46Rossi a răspuns:

Ai 28 ani, te poti descurca.Cheama un psiholog.

| Baws_Tha_1999 a răspuns:

Eu zic, ca tu esti destul de mare si pentru a-i castiga ei increderea si a pentru a vorbi deschis cu tine sa nu-i spui parintilor. Eu zic, sa vorbiti doar voi 2 (tu si sora ta) despre toate riscurile la care se supune si ca nu este bine sa inceapa o viata sexuala de la varsta aceasta, macar 2 ani sa mai treaca si incearca sa te faci prieten cu ea, nu sa o spui parintilor, avand in vedere ca esti destul de matur si stii unele lucruri si poti vorbi cu ea, numai incearca sa o iei usor si sa nu o sperii.
Sper ca te-am ajutat.