| anonim_4396 a întrebat:

mai intai va rog sa scuze categoria... dar am o pro la info. Cum as putea sa inmultesc doua cifre fara a folosi operatorul de inmultire. Daca se poate as vrea alg complet. va rog mult. dat funda+vot big grin

Răspuns Câştigător
| push2gl a răspuns:

Daca unu se f. e cu doi se poate sa se inmulteasca?(asta-i o gluma)
nu stiu ridicale la o putere

4 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Două cifre sau două numere? Hotărăşte-te.
Dacă e vorba de două cifre (adică aşa sună problema) înseamnă că e vorba de numere de la 0 la 9.
După ce citeşti cele două variabile cu proprietatea că 0 mai mic sau cel mult egal cu şi mai mic sau cel mult egal cu 9, faci cam aşa:
for(i=0; i=9; i++)
a+a;
if (i==b) break;
Mă rog, instrucţiunile de după for le scrii între acolade (nu permite TPU), adică bloc secvenţă instrucţiuni.
Succes.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Aha... aşa se dau fundiţele? Întrebi ceva de info, răspunde unul c-o glumă de doi lei şi gata?
Data viitoare să nu mai aştepţi ajutor!

| melyyy a răspuns:

Pai de ex daca ai 2*3 calculul asta il scrii ca 3+3 sau 2+2+2 cred ca asa...chiar nu stiu altfel sad

| anonymus07 a răspuns:

Si ink ceva trebuie folosit op pentru adunare.