| AnaNuSuntPa a întrebat:

Mai nou sunt "amanta" unui baiat care are prietena. El e cu ea de aproape 2 luni, noi vb tot cam de 2 luni jumate, 3. dar ne cunoastem de un an, el e cu un an mai mare ca mine si am fost in aceeasi scoala... El chiar o iubeste pe fata aia. azi mi-a zis ca pacat ca sunt cu ea si tu nu ma placi si eu i-am zis de ce e pacat? si a zis ca nu e ca o iubeste mult. apoi mi-a zis de cat timp il plac si i-am zis ca de o luna cam asa si el a zis..Acum nu stiu ce sa fac.el a zis ca tine foarte mult la mine ca prietena si mult ca iubita. Nu stiu exact ce simt pentru el.el de felul lui e mai gagicar adica se da la toate fetele frumoase. chiar daca iubeste doar una. Va rog sa-mi dati un sfat.a zis ca el de mine nu o sa se desparta niciodata. sad Stam la 2 strazi departare. si de iesit afara am iesit de maxim 10 ori dar nu doar noi 2, cu gasca si nu am vorbit foarte mult. Va rog ajutati-ma..eu inainte eram pentru el ca o sora, si el imi era frate..asa ne spuneam...sincer nu as vrea sa stic o prietenie asa frumoasa.dar deja cred ca am facut greseala asta ca am spus da sad!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Spune-i ca te-ai razgandit,regreti ca i-ai spus "da" si renunti,nu-ti place sa strici perechi.
Si stii de ce?
Pentru ca,probabil,meriti mai mult decat un smecheras care fraiereste orice copilita,meriti si tu un baiat care sa stea doar cu tine!
Daca tu nu te respecti si nu te iubesti, n-o s-o faca nimeni.
Fii draguta si respecta-te mai mult.
Puteti ramane oricat de amici, dar lamureste-l ca nu vrei sa fii cea care strica o relatie...
Ti se poate intampla si tie candva si n-ar fi chiar placut!
Si vezi-ti de viata ta, baieti draguti si singuri exista, ia fii putin mai atenta in jurul tau!
happy

| AnaNuSuntPa explică (pentru greece12):

Ai mare dreptate, asa o sa si fac! El inainte nu era asa, dar de ceva timp toata lumea zice ca si-a luat fite in cap si e mare smcher. probabil de aia se da la toate fetele, ca sa se laude la toti prietenii ca "ia uite boss cate gagici am eu si la tine nu se uita nici una "

| greece12 a răspuns (pentru AnaNuSuntPa):

Mult mai corect sa te retragi si sa-l lasi sa-si exercite talentele pe alte victime, fa-ti viata frumoasa, ca e viata ta!
happy

15 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Tu ai ceva mintiuta in capul ala? o iubeste pe aia dar te-ar *** si pe tine. mah..asa viata sa tot ai. baga-ti mintile-n cap si cauta-ti ceva la nivelul tau

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pe scurt, el n u iubeste pe nimeni, ii place sa jongleze cu fetele mai ceva ca Mutu cu mingea.
Nu te amagi si nu lasa sa fii a 5 roata de la caruta, daca te respecti, renunta la aceasta "relatie" si cauta pe cineva care sa te iubeasca doar pe tine.
Iti va face mult rau aceasta relatie daca o lungesti.
O zi frumoasa sa aihappy

| mihai69 a răspuns:

Ia să nu-i mai dai acces la „savarină", să vezi ce repede se desparte el de tine!

| Fatamuntilor a răspuns:

Exista un proverb,, cine alearga dupa doi iepuri, nu prinde nici unul''Sau ramane cu buza umflata.
Genul ala de baiat,, smecheras'' nu poate iubi cu adevarat.Probabil mai sunt fete in situatia asta
Eu zic sa te intalesti cu prietena lui,, oficiala'' si sa-i dati,, papucii'' Amandoua!
Cred ca ii spune tie, ii spune si ceilalte fete si invers!

| HueyFreeman a răspuns:

Si sa inteleg ca tu esti victima in situatia asta?

| CreaţaWsz a răspuns:

Nu tu esti vinovata. El e un dobitoc, cum sa stai cu doua fete odata? CUM? Ce inseamna asta? Ca nu iubeste niciuna, doar vrea sa-si bata joc, E CLAR. Si tu cum ai putut sa accepti asa ceva? Tie iti convine? Uite ca ai stricat o prietenie cu el, ca odata si odata o sa te lase si n-o sa mai vorbesti cu el. Nu va iubeste pe niciuna, doar se da mare ca e cu doua. O sa va lase pe amandoua cu ochii in soare cand o sa intalneasca alte "pasarici frumoase". Acesti baieti sunt niste jeguri de oameni si merita scuipati in ochi. Cel mai bine ar fi sa iei legatura cu iubita lui si sa-i spui si ei tot si sa picati de comun acord sa-l lasati, ca nu merita.winking

| AnaNuSuntPa explică (pentru CreaţaWsz):

Nu stiu..am fost o fraiera ca am acceptat asta sad A zis ca mai sta 2 saptamani cu iubita lui si dupa se desparte de ea ca vrea sa ramana cu mine. Inca nu am facut greseala sa ne vedem doar noi 2. oare pot sa fac ceva in privinta asta? sad Pe iubita lui o cunosc, as putea sa ii arat toate mesajele, dar dupa nu as mai vorbii cu el nici ca prieteni.

| CreaţaWsz a răspuns (pentru AnaNuSuntPa):

N-o sa se desparta de niciuna, va amaraste pe amandoua pana gaseste ceva mai bun. Daca vrei sa nu-si de-a seama ca tu i-ai spus iubitei lui, intalneste-te cu el undeva si vorbeste cu iubita lui sa treaca pe acolo "intamplator".

P.S. Oricum n-o sa mai vorbesti cu el dupa ce te lasa.

| sirD a răspuns (pentru AnaNuSuntPa):

O sa te cert!
Unde-ti e mandria?
Unde-ti e respectul de sine?
Unde-ti e integritatea?
Da-i papucii nu sta pe ganduri.
Pana cand crezi ca poti suporta sa se dea la toate?
Succes

| bbu2eugen a răspuns:

Mai bine incearca sa ramaneti prieteni si lasa l explica i ca iubirea dintre ei doi este mai mare decat a voastra si ca vrei sa devi doar amica.

| 구미호 a răspuns:

Offf,ce problema complicata.Cel mai bine singura.Stiu ce zic...

| angel_4561 a răspuns:

Poti face din nou greseala si sa-i spui NU

| angel_4561 a răspuns:

Un vitel chiar daca are puterea sa suga la doua tate mereu va fi pofticios si pentru a treia, crede-ma ca daca te desparti de el nu o sa-l doara, se duce la prietena cealalta, daca se departe de fata cealalta vine la tine.simplu nu?