| EvaTramell a întrebat:

Marți m-am despărțit de prietenul meu. A spus ca îi dau mesaje în cele mai proaste momente. Chiar nu am înțeles asta dar în fine.nu pot sa zic ca nu sufăr, deoarece această despărțire a picat intr-un moment foarte rău deoarece am avut un deces în familie. Oricum de atunci nu m-a căutat și nici eu. Dar cea vreau sa va zic este ca eu am prieten care imi place dar noi suntem un fel de friends with benefics. Oricum mie mi place cum suntem la pat, ne atragem, suntem buni amândoi. Doar ca nu știu. Lui relație nu îi trebuie deoarece a avut și s-a despărțit ...trebuia sa facă nunta. Dar mna. Oricum ce sa fac? Sa.continui această prietenie intre noi? Nici eu acum nu sunt pregătită să am o noua relație. Sau nu mi mai trebuie deoarece nu mai pot avea încredere în ei. Când m-am culcat prima data cu prietenul meu mi-a zis în timp ce eram deasupra lui(scuzați expresia) ca spera sa nu se îndrăgostească de mine m-am simțit naspa și am zis ca acear lucru îi cel mai naspa. Și a zis doar ca speră să nu îl las.. Nu mă așteptam din partea lui sa zică așa ceva. Mai mult mă așteptam din partea celui care mă întâlnesc doar pentru a ne simți bine sa zic așa. Ce sa fac? Sa mai continui aceea relație? Oare se va întoarce iubitul meu înapoi? Nu mi-a mai scris de atunci dar nici eu.
Mulțumesc. Fără răspunsuri aiurea.

13 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Asta depinde de ce iti doresti tu. Daca te simti bine cu acel prieten si nu vrei o relatie deocamdata e ok. Dar daca tot va intelegeti asa de bine, de ce nu va combinati laughing

| EvaTramell explică (pentru Nextone):

Da ma simt bine cu el, inca prea bine laughing). Ne potrivim la pat. Dar a zis ca lui nu ii mai trebuie relatie...complicata treaba.
Dar e bine si asa. laughing

| Nextone a răspuns (pentru EvaTramell):

Pai daca il placi si ma gandesc ca il placi din moment ce... poate il faci tu sa isi doreasca o relatie smug laughing si aici nu ma refer sa il presezi, din contra sa ii arati cat de speciala esti.

| whatevernvm a răspuns:

Fa sex in continuarea, ii fain

| lpavel a răspuns:

Stai sa inteleg : Tu erai intr-o relatie dar o faceai si cu acest prieten? Adica il inselai pe iubitul tau cu acest prieten mai tot timpul si iti pasa ca acum te-a parasit? nu stiu ce sa cred despre tine...
Ar fi timpul sa decizi ce vrei si cu cine vrei sa fi de fapt! Daca prietenul de pat nu vrea o relatie atunci nu merita sa aiba o fata langa el! Sa mearga sa se masturbeze daca e un dobitoc asa mare! Iar tu sa ramai mereu numai cu unul nu cu 2 sau cine stie cu cati.
Nu inteleg de ce avea-i nevoie de acest prieten de pat, nu te satisfacea iubitul sau ce?

| EvaTramell explică (pentru lpavel):

Cat timp am fost cu prietenul meu nu l-am înșelat. Nu am mai ținut legătură cu acel prieten. I-am zis ca am prieten și ne-am mai întâlnit. Și prietenul meu mă satisfacea dacă chiar pana acolo. Cat timp am avut prieten nu l-am înșelat. Eu nu înșel.winking

| EvaTramell explică (pentru EvaTramell):

Nu ne-am mai întâlnit. Scuze am autocorectarea. El a venit după ce i-am zis ca m-am despărțit. Nu l-am înșelat deloc. Nu înșel. Și totul era bine intre noi. Nu stiu ce sa zic ca dacă nu vrea relație. habar nu am. Mi-a zis ca nu mai are sentimente fata de nimeni. Acum nu știu. Când ne întâlnim ca ne vedem aproape în fiecare zi ca vine la munca la mine cu marfa și îmi zâmbește. Și vorbește frumos. Acum nu știu ce însemn eu pentru el. Doar o partidă de sex sau nu știu. Și ca sa te lămuresc din nou. Eu nu îmi înșel prietenul. El m-a lăsat nu eu.

| lpavel a răspuns (pentru EvaTramell):

Imi pare bine s-aud asta! happy

| EvaTramell explică (pentru lpavel):

Și eu m-am referit ca ce sa fac în legătură cu acel prieten. ca oricum cred ca iubitul meu nu se va mai întoarce la mine. Ca nu m-a căutat. Și chiar nu am greșit. Printr-un mesaj mi-a zis ca se desparte de mine. Urat...penibil...cel mai urat.

| lpavel a răspuns (pentru EvaTramell):

Cu acel prieten de pat, ii spui ca daca nu vrea o relatie tu nu mai vrei sa contiunui asa! Spune-i ca nu ai pe nimeni si ai dori o relatie normala...
iar cu fostul iubit nu cred ca are rost sa te mai complici, poti incerca sa-i spui ca il iubesti si ca ai vrea sa va impacati (trebuie sa-ti calci putin pe orgoliu ) dar sansele sunt putine de impacare deoarece cum ai zis si tu s-a despartit de tine fara un motiv anume, posibil sa fi gasit el pe altcineva care ii poate oferi ceva ce la tine nu gasea, ma rog... sansele de impacare sunt putine, trebuie sa fi tare si sa treci peste sau cum se mai zice : timpul le rezolva pe toate! Toate cele bune!

| EvaTramell explică (pentru lpavel):

Nu mai are rost deoarece am vorbit cu un prieten comun careia i-a zis ca "nu mai are treaba cu mine ". Oricum trec eu peste.
Si cu acel prieten a zis ca nu vrea relatie apai nu stiu. Apai stiu ca ma place putin ca vad cum se uita la mine cu coada ochiului si imi trage cu ochiul si imi zambeste. Acum fie ce o fi, poate cu timpul da. Las timpul sa decida.
Si cu prietenul meu nu mai are rost deloc.

| Țoglă a răspuns:

Dacă nu vrei o relaţie, continuă cu ce ai dacă te face să te simţi bine.
Dacă îl vrei pe fostul înapoi, tu ar trebui să faci primul pas.

| EvaTramell explică (pentru Țoglă):

Eu nu pot sa o fac. Îmi e teama ca nu mo va răspunde. Decât sa sufăr mai tare decât sufăr mai bine nu. Și nu știu ce sa fac și cu acel prieten noi oricum vorbim în fiecare zi dar de întâlnit nu atât. Odată de 2 ori pe luna sau odată pe săptămână depinde