| Bombonik_8523 a întrebat:

Buna may.am si eu o nelamurile.am facut sex cu prietenul meu (neprotejat) in prima zi dupa ce mi-a trecut menstruatia, iar acum.(dupa aproximativ 2 zile) mi-a curs o "chestie" maroniu spre rosu. puteti sa ma ajutati si sa-mi spuneti ce este asta?:-s. el nu a terminat in mine insa am auzit de lichidul preejeculator si vroiam sa stiu daca sunt sanse sa fiu insarcinata.multumesc anticipat celor care ma ajuta:*

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil sa fii insarcinata, dar aceasta sangerare nu are legatura cu o posibila sarcina (e prea devreme). Poate fi sangerarea data de ovulatie (daca e asa, riscul de sarcina este mare, fiindca spermatozoizii traiesc cu usurinta doua zile in tractul genital al femeii). O sa afli daca esti insarcinata, peste minim 21 de zile, facand un test de sarcina din urina de dimineata.

| tarziu a răspuns:

Nu esti gravida, stai linistita, am o prietena care foloseste metoda calendarului de 15 ani si inca nu a ramas gravida. Sa zicem ca ai 99% sanse sa nu fii gravida

| smb a răspuns:

Insarcinata nu esti deci stai linistita.Acea 'chestie' poate fi sange care nu a fost dat afara cand trebuia, adica cand aveai menstruatia. Daca nu a dat drumu in tine poti sta si mai linistita pentru ca acel lichis preejaculator care cica contine spermatozoizi si poti ramane insarcinata nu este atat de periculos.Eu cu prietenul meu mai facem sex fara si pana acum nu am ramas insarcinata deci poti sta linistita ca iti zic din propria experienta. Dar nu e bine sa exagerezi cu asta.
Daca inca ramai cu dubi fa-ti cu test de sarcina ca sa fi mai sigura.
Noroc.pahappy