| anonim_4396 a întrebat:

me-am început viata sexuala acuma 2 ani jumate dar niciodata nu a lasat in mine, luna asta, iulie am fost pe menstruatie dar de cateva zile imi este foarte rau dar nu vomit am si ameteli si ma doare si capul foarte tare, si vreau sa mentionez inca o data nu a lasat niciodata in mine si nici nu am facut vreo data cu prezevativ ce ar trebui sa fac? Si imi cer scuze nu ma prea pricep eu pe TPU asta! Multumesc :* dau funda :*

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Poti ramane si insarcinata fara ca el sa fii ejaculat in tine, este vorba de picatura care se scurge in vaginul tau, in primele secunde cand penisul in erectie este introdus in vagin, poicatura care poate contine si sperma, iar daca tu erai la ovulatie, a prins momentul perfect sa fecundeze ovulul.
Pentru linistea ta sufleteasca, pentru ca se intampla sarcina peste ciclu, fa un test de sarcina!

2 răspunsuri:
| ambicio a răspuns:

Sa faci un test de sarcina, cred ca ești însărcinată. Nu este obligatoriu să ejaculeze în tine, penisului înainte de a ejacula ii curge un lichid care conține spermatozoizi.
În concluzie fă un test de sarcina pentru a fi sigura

| Izabellamirela a răspuns:

Multumesc mult pentru pareri :*