| Venus00 a întrebat:

Mi-am inceput viata sexuala acum cateva luni, m-am protejat, nu am mai avut vreun contact sexual de atunci, si mi se reglase ciclul. Luna aceasta a intarziat 10 zile. Ce as putea sa fac in cazul acesta? Este vreun motiv de ingrijorare?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca ciclul tau menstrual a ramas in continuare NEREGULAT. Daca nu ai intretinut acte sexuale dupa ultima menstruatie, posibilitatea de a exista o sarcina chiar si ipotetica se poate exclude complet. Intarzierea este provocata de o dereglare hormonala probabil mai intensa. Nu trebuie sa te stresezi deoarece nu ai nici un motiv de teama sau ingrijorare. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea sa faci un test de sarcina, ca sa fii sigura ca nu esti insarcinata!

| neutrino a răspuns:

Daca te-ai protejat bine inseamna ca intarzierea are alta cauza. Daca nu, nu.

| ambicio a răspuns:

Nu, stai liniștită