| deliiia1234 a întrebat:

Buna,mi-am uitat anticonceptionalele acasa, trebuia sa iau acuma la ora 21 si nu am de unde,pana maine cand se deschid farmaciile, incerc pe la 8 sa ajung sa le iau, intrebarea este daca am nevoie de protectie suplimentara pentru intarzierea asta?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

DA. Deoarece timpul de intarziere se va apropia de timpul considerat ca fiind de 12 ore maxim admise de intarziere si pentru siguranta ta consider ca urmatoarele 7 zile ar fi indicat sa folositi o masura suplimentara de protectie.Parerea mea.