| anonim_4396 a întrebat:

Buna,nu am posibilitatea de a face un test de sarcina acum sunt la ţară si nu am de unde îl lua,problema este următoarea de eri seara mă simt groaznic am starea de vomă si vomit încontinuu toată noaptea am vomitat,daca as fi însărcinată starea asta de vomă apare numai dimineaţa din cîte am citit eu, dar Nu să Nu pot dormi si să vomit încontinuu, ciclul ar trebui să îmi vină între 1-4 dar nu apare ce credeţi trebuie să mă alarmeze sau ar putea fi o intoxicatie? deşi mai mult a intoxicatie, rog receptivitate si fără misto! mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Daca ai mai putin de 5 saptamani de la contactul pe care il suspectezi, starea ta nu provine de la o sarcina.

| GossipGirL93 a răspuns (pentru SkyPilot):

Să zic așa cu iubitul meu am avut regulat sex și ne protejam dar se mai întîmpla să facem fără prezervativ, dar iș întrebam mereu dacă tot e ok și dacă nu a jaculat în mine mereu zicea că nu, și îl cred că nu-i prima lună cu el, dar acuma ceva merge nu cum trebuie în sens că voma asta, dar stau și mă gîndesc să fost o sarcină de la atîta vomă trebuia să am un avort spontan!

| SkyPilot a răspuns (pentru GossipGirL93):

Testul de sarcina nu iti spune nimic acum. Fa-l la mai mult de o saptamana de intarziere (pe 11).
In anumite conditii poti ramane si daca nu termina in tine (din lichidul lui preejaculator).

| SkyPilot a răspuns (pentru SkyPilot):

Starea de voma ar apare de la o sarcina dinainte de menstruatia ta precedenta, dar daca ai avut menstruatia si era normala (culoare, volum, durata) nu mai poti fi insarcinata de atunci.

| sofisis a răspuns:

Pai daca trebuie sa vina intre 1-4, abia suntem in 1...de unde ai tras tu concluzia ca nu vine?
Starea de voma NU APARE NUMAI DIMINEATA. Asta ti-o spun strict pentru cultura ta generala. Cand esti insarcinata iti poate venii sa vomiti si de la clorul din apa, pe care incepi sa il simti.
Nu cred ca de la o sarcina se trage starea ta ci de la alimentatie.