| teodoram a întrebat:

Nu stiu cum sa spun. pentru inceput : Imi place de un tip de la mine din scoala. L-am adaugat in lista de messanger si i-am spus cine sunt, a spus ca ma cunoaste. Nu inteleg de ce nu spune prea multe... adica raspunde doar la intrebarile mele si atat plus ca la scoala ne salutam, dar nimic mai mult. cum sa-l fac sa-si dea seama ca imi place mult de el sad?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer mi s-a intamplat si mie si crede-ma ca nu mi-a placut cum s-a terminat, prima data am crezut ca ma place dar nu are el curaj sa deschida un subiect de vorba si l-am tot intrebat eu tot felul de lucruri dar la un moment dat ma plictisisem sa-l intreb doar eu si cand ne-am intalnit la scoala i-am zis ca imi place de el si l-am intrebat de ce nu prea vorbeste cu mine, mi-a zis ca l-a uimit ceea ce am spus si mi-a zis ca ii pare rau dar nu putem fi decat prieteni, mi-a zis ca sunt dreguta si ca daca ar putea ar incerca sa faca cumva sa fie ceva intre noi dar a zis ca are prietena si o iubeste mult si ca nu poate sa se desparta de ea.sincer eu iti propun sa-i spui ce simti, preia tu controlul, fa tu primul pas si daca nu se va termina asa cum iti doresti gandeste-te ca nu e singurul baiat din luamea asta, eu asa am facut.winking

2 răspunsuri:
| inna a răspuns:

Incerca sa gasesti subiecte de discutie cu scopul de a vedea daca aveti ceva in comun. Daca el iti raspunde frumos, detaliat, arata interes e ok, inseamna ca e interesat de tine.In schimb daca iti raspunde scurt si nu iti adreseaza si el o intrebare este mai greu, s-ar putea sa nu fie asa interesat. Daca iti place mult de el, poti afla de la prietenii lui ce iti place si sa te agati de anumite subiecte preferate de el.Bafta!

| SuKi2KirAi1 a răspuns:

In nici un caz sa nu ii spui direct! eu i-am spus in fata si inca suntem certati. deci incearca sa afli de la prietenii lui, sau pune pe prieteni tai sa afle ce crede si ce simte el despre tine. daca nici asa nu merge, incearca sa-l saluti mai des, sa-i ceri ajutorul si chestii din astea si sa deveniti prieteni. eu inca nu am pus in practica acest sfat dar pana acum, l-am salutat si imi vorbeste macar devenm iar prieteni buni asa trebuie sa faci si tu