| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
O prietena de a mea e insarcinata in a 3-a luna,a mers la medic si i-a spus ca totui bine,dar are o secretie de culoare maro-inchis,de parca ar avea mestruatie,parca o inteapa in burta uneori si o dor sinii!
Mereu dupa ce maninca vomita si mereu are greturi!
Ce poate sa aiba
? Copilul e bine? Va rog fara rs de genu : sa mearga la medic si tot asa, poate sunt persoane care au trecut prin asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Se mai intampla sa ai secretii in timpul sarcinii. Daca ai fost la doctor si a zis ca esti ok atunci ma gandesc ca e bine. Du-te mai des la control si spune-i aceste simptome.

| corbulalbrosu a răspuns:

Singurul in masura sa dea raspunsuri intro astfel de situatie este medicul ginecolog.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N-ai mers la medic, cum sa fii bine?
Ai o sarcina! Copilul nu e bine atat timp cat vomiti si starea ta e la pamant. Spune parintilor si apoi mergi la medic. Ai nevoie de ajutor, de sprijin moral. Mergi la politie si nu lasa indivizii aia sa scape. Poate fi prea tarziu cand te trezesti tu la realitate.
Ce raspunsuri vrei sa primesti?
Pierzi sarcina daca o ti tot asa. Eu incerc sa inteleg ce ti s-a intamplat. Vei amplifica socul daca stai si nu faci nimic pentru a-ti salva copilul. Orice ai face, fa ceva. Incearca tot ce poti!