| Maria_7376 a întrebat:

O sa fiu directa, am cunoscut o fata intr-un parc. Ea era cu o amica se eu eram cu niste prieteni. Dupa ce 's-a spart gasca' eu am plecat, si ea a venit la mine. S-a prezentat, etc. Si a fost destul de clara & directa: 'Sunt lesbi'. M-am speriat la inceput. Ea mi-a spus ca e indragostita de mine. Acum ea e o prietena foarte buna. Si parca ma simt atrasa de ea. Oare sunt bi? Mereu cand stau in preasma ei ne luam in brate & stuff. Nu stiu ce sa cred, sunt confuza...

7 răspunsuri:
| ClaraZ a răspuns:

Tu trebuie sa iti dai seama de asta, noi nu avem de unde sa stim prin ce treci tu. Daca te simti atrasa de ea, parerea mea este ca da esti.Nu trebuie sa te simti ciudata din cauza asta pentru ca sunt multe persoane in aceeasi situatie ca a ta.Bafta:*

| aangelia a răspuns:

Nu va inteleg pe astea lesbi!laughing
ce are o alta fata si nu ai tu?
thinking

| rosto a răspuns:

Nu te costa nimic sa incerci o relatie cu ea happy intotdeauna o fata stie ce vrea alta fata, daca intelegi ce vreau sa zic. ai totusi grija sa nu o ranesti, ea poate chiar se implica si nu ar fi frumos sa te joci cu ea. dar, repet, ai putea sa incerci sa vezi exact ce se intampla cu tine si de ce esti atrasa de ea happy

| russiangirl_2817 a răspuns:

Din cate vad esti pe la adolescenta, deci nu poti fii sigura daca e doar o faza adolescentina *care trece in timp* sau esti bi. Lasa timpul sa treaca, daca vrei poti sa mergi la un psiholog *desi eu nu cred ca ai nevoie* el iti va da sfaturi mai bune decat oricare din noi.

| HellGirl4EverInHell a răspuns:

Marga ce poveste frumoasa.
mai facut sa-mi dea si lacrimilehappy
e minunat!
ce poveste frumoasa.maria cred ca ai inteles cate ceva din povestea ei.nu as fi crezut asa ceva vreodata. o poveste asa de frumoasa. zici ca e rezumatul unui film, unui vis, sa te gandesti ca este realitate e nemaipomenit! deci chiar se intampla si lucruri frumoase in viata! frumos!

si ce sa crezi? fata te place! si? crima? omor? ceva in gen? nu! treubie sa lasi as-ti hotarasca inima.succes:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din moment ce te simti atrasa de ea eu zic ca acolo e cva.adica esti bi... cel mai bine e sai spui ce simti pentru ea...

| marga_8973 a răspuns:

Ah...prima dragoste.Cand imi amitesc de ea ma gandesc la ce poveste frumoasa am putut traii. aveam 15 ani iar ea 19. Tocmai intrasem intr-o noua gasca unde am cunoscut-o pe ea. Nu eram atrasa de fete prea mult la varsta aceea asa ca la inceput vorbeam tot felul plimbari prin parc la un suc si stiu ca i placea sa ma tina de mana de fiecare data cand ieseam sa ne plimbam si eu nu aveam nimic impotriva. Eu sunt genul care face pe plac persoanelor dragi.nimic nu e imposibil sau prea scump atunci cand vine vorba de prieteni sau iubiri. Nu stiam atunci de ce ma privea asa intens cand i ofeream cate o mica atentie si parca tot timpul imi spunea cu privirea ca se simte atrasa de mine. dar eu nu am dat importanta. Ziua in care mi-a spus ce simte fata de mine, eram la piscina si am observat ca este retrasa, ca nu se simte in largul ei, se citea pe fata ca avea ceva pe suflet. M-am apropiat de ea, m-am asezat in genunchi langa sezlongul ei i-am luat mainile in mainile mele si am intrebat-o ce a patit pentru ca era prima oara cand o vazusem asa si nu puteam suporta ca cineva sa fie trist in preajma mea. S-a uitat la mine iar ochii ei se tot plimbau prin a mei, nici azi nu pot uita acel fior care m-a cuprins cand a inceput sa priveasca cu atata intensitate si nedumerire in ochii mei ca si cum ar intreba "nu intelegi?' nu pot uita cum i s-au incalzit mainile. ii simteam pulsul. iar dupa ce a inghitit in sec mi-a spus "te plac!" iar eu am ramas impietrita uitandu-ma la ea dupa care simtind tensiunea mea a spus iar."da te plac, nu m-am mai simtit atrasa atat de tare o persoana.chiar incep sa te iubesc! nu am mai putut tine in mine". Stiu ca nu am reactionat prea bine atunci dar a fost prima fata care mi-a spus ca ma place in adevaratul sens al cuvantului iar pentru mine era ceva nou asa ca incet. i-am dat drumul la maini, nici macar nu o priveam. i-am intors spatele indepartandu-ma de ea am fugit de acol pur si simplu am fugit. iar pe drum am inceput sa plang chiar daca nu stiam de ce dar plangeam. Ziua aceea nu am mai fost in stare de nimic. Dupa 2 zile mi-am luat inima in dinti si i-am scris un sms " Te astept la locul nostru la ora 16:00 ". Nu mi-a dat nici un raspuns, nu staim ce sa fac daca va veni daca nu. daca am ranit-o atunci cand i-am intors spatele, daca am plans in zadar si daca ma va putea ierta. nu stiam. Ma indreptam catre lac. locul unde ne inalneam cand vroiam sa fim singure, nu m-am gandit la ce i voi spune nu m-am gandit cum voi reactiona cand o voi vedea nu ma puteam gandi la nimic altceva decat ca trebuie sa ma intalnesc neaparat cu ea.Era acolo! ma astept.am coborat usor fara sa fac zgomot chiar in spatele ei. m-am asezat in spatele ei si ma uitam la ea nezicand nimica. Cred ca am stat 5 minute fara sa fac nimica. Ea se tot uita la ceas. ofta si din cand in cand arunca o piatra in lac. Cand si-a intins mana in spate sa ia o alta piata am prins-o de mana strangandu-eu suav. S-a speriat, s-a intors catre mine privinudu-ma cum ma uitam la mainile noastre. apoi mi-am ridicat privirea, m-am indreptat usor catre buzele ei. am inchis ochii si i-am zis "mi-ai lipsit" dupa care am sarutat-o. A stat in bratele mele pana cand a apus soarele iar atunci am luat lantisorul pe care i l-am cumparat.cu o inima si o cheie langa ea. Fiind in fata mea nu stia ce o asteapta. asa ca am sarutat-o. iar in timp ce o sarutam i puneam lantishoru la gat. Cand l-a simtit s-a oprit. si se uita la el si mi-a strans mana. Am condus-o acasa si ultimiele cuvinte din ziua aceea au fost "nu uita ca tu esti si vei fi mereu cheia care imi poate deschide inima oricand.la rau si la bine. te iubesc". chiar daca acum s-a terminat.doresc sa cunosc fete din ploiesti.