| AlexandraIleana a întrebat:

Oare sta cu mine numai pentru sex? Suntem de 5 luni.Cu el am inceput tot. pana acuma o faceam des dar mi-am zis ca sa nu o mai fac cand vrea el ca sa vad cum reactioneaza. I-am zis aseara ca n-am chef si a reactionat foarte urat mi-a zis ca ma iubeste dar ii foarte importanta chestia asta pentru el. Si l-am intrebat si daca no s-o mai facem o vreme n-o sa mai fi cu mine? si face ca da. n-o sa mai fie. Tot mi-a repetat ca ma iubeste si asa. Nu stiu ce sa zic. Chiar mi-a aratat ca ma iubeste a si plans pentru mine. Problema e ca suntem si la distanta in primele 3 luni a fost la mine in oras si a plecat la faculta in alt oras. si ne vedem in weekend sau odata la 2 saptamani. cand cum.Dar ce mi-a zis aseara m-a pus pe ganduri

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Evident ca nu vrea nici un fel de relatie daca ati ajuns in pat in nici 5 luni. O relatie se construieste in timp, sexul intervine dupa cam 1 an, timp in care va cunoasteti, apar sentimentele, intimitatea. Daca va grabiti si ajungeti in pat imediat, relatia nu mai creste, ramane doar la stadiul sex de placere si nimic mai mult. De altfel ti-a si spus ca nu-i pasa de cheful si placerea ta, vrea doar sa te folsoeasca pentru nevoia fizica si nu are sentimente, putand sa te arunce la cos imediat cum nu-i te mai supui. Pana la urma, tu ai acceptat sex dupa doar 5 luni de relatie, asta este o dovada clara ca nici tu nu ai avut nici o clipa dorinta de a cladi o relatie, de a investi timp, sentimente. pacat ca nu ai asteptat ca primul sa fie un barbat care sa te iubeasca cu adevarat si pe care sa-l iubesti, ca te-ai multumit cu sex fara obligatii. dar asta este, nu poti schimba acum regulile jocului. Esti in viata lui ca sa-i oferi sex cand vrea el si sa nu comentezi. Asta e tot ce se poate. daca vrei mai mult, va trebui sa cauti alt barbat, sa construiti o relatie, sa investiti timp, respect si sa nu sariti in pat imediat cum v-ati cunoscut.

| AlexandraIleana explică (pentru Brigaela):

Faza-i ii ca dupa o luna m-am lasat..Am zis ca vreau pentru ca dupa o luna cu el a fost cel mai tare dintre toti fostii si m-am simtit cel mai bine. Si de atunci pana acuma suntem impreuna, de fapt am fost..Si m-am mirat ca ii cea mai lunga relatie a mea dar mi-am dat seama din ce cauza nu-i asa? Aseara a reactionat foarte urat ca nu am vrut, la nervi mi-a zis sa merg acasa daca vreau si dupa si-a cerut scuze.mi-a zis ca de la nervi a zis asa. Am 18 ani..Si am decis sa ma despart de el chiar daca o sa imi fie foarte greu.Pur si simplu nici la caracter nu ne potrivim.

| Brigaela a răspuns (pentru AlexandraIleana):

Nu e nimic rau in a face sex fara obligatii daca sunteti amandoi majori si consimtiti. Dar nu poti tu schimba acum regulile relatiei. Ati vrut amandoi la inceput numai sex si nimic mai mult, tu de ce iti imaginezi ca lucrurile se pot schimba dramatic acum? Simplul fapt ca te simti bine in pat cu o femeie este insuficient ca sa te faca sa o iubesti. Faptul ac o iubesti este adesea suficient sa te simti bine in pat cu ea, dar reciproca nu functioneaza

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E un fustangiu sexual laughing

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si eu cred ca sta numai din obisnuinta. Nu constintizeaza dragostea. N-ar trebui sa te mire daca are pe cineva acolo la facultate.

| Emilian65 a răspuns:

Crede-l ce ti-a spus, ca o sa se desparta de tine daca nu mai faceti sex.

| Nonameagain a răspuns:

Sustin si eu cele spuse de cei doi. Pentru ca din ce am citit, asta am inteles: doar te foloseste pentru sex.

| qAleexa a răspuns:

Orice baiat poate sa planga la comanda. laughing din ce ai zis, da. Te tine pentru sex. Cand iubesti o perdoana ea e importanta. Nu sexul. Iubirea nu se rezuma numai la sex. Chiar un baiat mi-a zis mai demult ca a plans in fata lui gagica-sa sa nu se desparta de el. El vroia doar sex. O partida cand nu are pe altcineva.

| qAleexa a răspuns:

Persoana*