| anonim_4396 a întrebat:

Pai eu sunt adica eram cu un baiat cu care am fost cateva saptamani si ne-am si sarutat si a inceput sa ii placa mult de mine. dar acum seara cand a plecat el a venit alt baiat pe care inca il placeam de 3 ani. si a spus ca ma place si i-am zis ca si eu si l-am sarutat, si avea buzele asa dulci. si il plac mult dar ca sa fiu cu el trebuie sa ii fac rau celuilalt baiat. a 2 oara. nu stiu ce sa fac. Cand l-am sarutat am uitat tot ce simteam pentru celalalt baiat... Mi-am dorit de mult timp sa ne sarutam dar nu intr-o astfel de situatie. Va rog ajutor, nu stiu ce sa mai fac... crying

6 răspunsuri:
| SpawNury a răspuns:

Vad ca nu zici ca iubesti pe unu din cei doi, decat ca-i placi pe amandoi. Eu daca eram in locu' celui de care-ti bati joc, sincer, te faceam in toate felurile. E si a 2-a oara? Pai omu' na, te-a iertat si tu inca-ti bati joc de el? Cine esti tu de faci asta? Tot ce vrei tu sunt buzele unui baiat? Sigur nu vrei si altceva? Eu te sfatuiesc sa nu te agiti prea tare, ca stii cum e. Te-ai apucat, nu te mai lasi. Vorba asta este valabila unde vrei tu. Spune-i frumos lu' baiatul cu care ai fost 3 saptamani ca nu poti sa te atasezi de el.

| neutrino a răspuns:

Saruta-i pe amandoi atata timp cat se poate.

| corhaz a răspuns:

Felicitari ai frant inima unui baiat acum adica daca nu a aflat inca nu i s-a frant. data viitoare iubeste mai intens o persoana ca apoi ajungi sa te pupi cu toti baietii pe rand care vin

| Yasemyn a răspuns:

Buna happy
Incearca sa te linistesti si sa pui lucrurile in ordine happy
Gandeste-te bine ce vrei sa faci happy
Ai o poveste putin incalcita straight face nici tu nu stii ce vrei sa faci, nu dispera, totul se rezolva!
Gandeste cu mintea nu doar cu inima happy
Nu stiu daca as putea sa te "ajut" mai mult decat atathappy

Bafta kiss

| Ezeru a răspuns (pentru Yasemyn):

Nu recomand sa gandesti cu mintea in relatii? Am scris si o poveste pe baza asta laughing
Daca stai sa analizezi o sa vezi ca baiatul pe care il placea-i de acum 3 ani ar trebui sa il indepartezi de tine, dar daca iti asculti inima il alegi pe el.
Peste tot exista problema asta, dar cel mai bine te duci unde iti ghideaza inima. Pentru ca doar acolo poti gasi fericirea si asta este scopul fiecarui om, fericirea. In plus nu poti fi cu cineva daca tu iubesti pe altcineva, este cel mai groaznic sentiment.

| Mihaela369 a răspuns:

Daca tu l-ai fi iubit cu adevarat pe primul, nu ai fi avut o relatie cu cel de-al doilea. Data urmatoare gandeste-te de doua ori