| Elena_Stefania_1996 a întrebat:

pe 15 august am avut contact neprotejat a durat maxim 5 min dar nu a ejacuat in mine, menstruatia e neregulata si trebuia sa imi vina pe 17 august dar nu a venit si acum am 8 zile intarziere am facut 2 teste si amandoua au iesit negative.Dar mi-a curs acea secretie dar mai rosie spre maronie ma doare si putin burta oare trebuie sa imi vina?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca in cazul unui ciclul menstrual neregulat nu se poate sti/calcula in ce moment se poate produce ovulatia deci nu se poate determina nici perioada fertila, se pot formula doar simple pareri subiective. Este bine stiut/cunoscut sfatul de a nu se intretine niciodata contacte sexuale neprotejate deoarece ovulatia se poate produce oricand, devenind posibila formarea unei sarcini nedorite. Orice alt raspuns este destul de hazardat chiar daca s-a ejaculat in exterior si dupa terminarea sexului. Rezultatele testelor de sarcina nu pot fi considerate ca fiind corecte/valabile deoarece au fost efectuate mult prea repede fata de intretinerea ultimului act sexual. Sangerarea la care te referi si durerile abdominale pot sa reprezinte simptome premenstruale. Multa sanatate!

| neutrino a răspuns:

Nu, pentru un timp poate sa nu mai vina.

| Emilian65 a răspuns:

Daca erai cu cateva zile inainte de venirea menstruatiei este posibil sa nu fii gravida.

| vocea a răspuns:

Daca nu a rjaculat in tine nu ramai gravida probabil ti-ai dereglat hormonii iei niste pastile ceva? si fiti si voi draga mai putini pofticiosi ca imi faceti si mie pofta