| Gabi0090n a întrebat:

Buna, pe 24 aprilie am avut un contact neprotejat iar pe 26 am avut o scurgere rozalie iar acum pe 9 mai tot așa o scurgere rozalie, iar pe 10 o scurgere maronie, aveți idee poate fi o sarcina?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sfaturile nu ajuta cat investigatiile si consultul medical

| Violleta2022 a răspuns:

Nu se pot ghicii sarcinile!
De aceea iti recomnad sa faci un test de sarcina corect DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala!

In cazul tau 24 Aprilie + 21 zile = 15 Mai

Asadar, DUPA data de 15 Mai poti face testul de sarcina, nu inainte, fiindca va arata negativ chiar daca esti geavida, deoarece hormonul gravidiei se evidnetiaza/apare in urina, numai dupa 21 de zile de la fertilizare.

Sangerarile intre menstruatii nu sunt sanatoase, denotand probleme seriose de sanatate ale aparatului genital si reproducator.
Ti-as recomanda sa mergi la ginecolog dupa ce-ti trece menstruatia, pentru un consult serios.

| sierra1 a răspuns:

Fă un test de sarcină și ne spui și nouă rezultatul

| sofisis a răspuns:

Da, poate fi vorba si de o sarcina. Unele femei sangereaza cand se implanteaza ovulul.

| Robert2526 a răspuns:

Nu, nu este o sarcina. Ai nevoie de o ecografie transvaginala pentru a gasi cauza.