| anonim_4396 a întrebat:

pentru voi ce conteaza mai mult sufletul sau felul cum arata o persoana?

Răspuns Câştigător
| AndaAndore a răspuns:

Multi doar asa ''de ochii lumii'' spun sufletul.
Dar stai putin si gandeste`te.
Ai iesi la un suc, de exemplu, cu gasha. daca ai avea un prieten cu care ti-ar fi rusine sa mergi pe strada?
Nu.
Si atunci de ce sa conteze mai mult sufletul?
E adevarat, trebuie sa aiba si ceva in cap. Dar daca are destule`n cap si arata cum arata, tot ce are in cap iti arata decat tie. Si tot degeababatting eyelashes
Parerea mea.

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde de cum prefera jumatatea, acea persoana decide daca vrea sa aiba in cont cum arata persoana sau sufletul

| NickiMinaj a răspuns:

Ambele happy

| User a răspuns:

Si si

| justmeesb a răspuns:

Sufletul conteaza cel mai mult, frumusetea e trecatoare dar ca sa ajugi sa-i cunosti sufletul trebuie sa te atraga cu ceva si daca nu cu fizicul atunci poate cu intelectul, felul de a vb, de a se comporta, etc.

| pwp a răspuns:

Putin din ambele big grin

| PredatoR a răspuns:

Prima data Aspectul, peurma Sufletul, as vrea sa aiba 50% din fiecare, ca nu pot sa ies cu una super inteligenta sa gandeasca corect si sa fie desucheata, dar nici cu una 90 60 90 si sa umble cu toti sau sa fie vai de ea

| OneLifeOneLove a răspuns:

Pentru mine, SUFLETUL unei persoane. Poate sa arate senzational si sa nu fie decat un "golanas".
Cu o persoana cu un suflet bun, te vei intelege mult mai bine decat cu o persoana care arata bine si nu stie ce este aia iubire.

| D A R i U t S s A a răspuns:

Uite care e faza.De fiecare data prietenele mele se pun impotriva mea din chestia asta.
Atunci cand vezi un baiat pe strada, oriunde nu ai cum sa ii cunosti sufletul. te indragostesti de aspect.Deci in concluzie ii placi ambalajul.in timp sa zicem ca ajungi sa il cunosti ( in fine stai o intraga viata cu un om si nu-l cunosti ) Si atunci afli si cum este el pe interior.
Eu zic ca aspectul conteaza prima si prima data

Te pup :*

| TotRoz a răspuns:

Sincera sa fiu, infatisarea. Cu toate ca nu e corect. Dar asta e!

| ColorGirl a răspuns:

Sufletultongue
dar si aspectul un pictongue
ca doar n`am sa ies cu un...
mai stiu eu celaughing

| NYCUXXL a răspuns:

Cind il cunosti te indragostesti prin felul cum arata ca in interior n-ai de unde sa stii deocamdata ce e.Mai aud persoane ca spun stau un pic cu el sa vad ce suflet are ce e in interiorul lui.Mare prostie niciodata n-ai sa stii tot dar absolut tot ce e in sufletul unei persoane pentru ca in sufletul unei persoane se pot schimba multe pe parcursul vietii.

| NAdrian a răspuns:

Sunt multe fete,, bune,, dar cand deschid gura mai bine fugilaughing

| adeluta86 a răspuns:

Sufletul, frumusetea e trecatoare

| EmySweety a răspuns:

Pentru inceput, nu exista persoana pentru care aspectul fizic sa nu conteze cel putin 20-30%.
Eu personal, nu vreau sa ma mint pe mine insami, spunand ca nu conteaza exteriorul si de aceea, afirm ca aprox 50 % pentru minte acest lucru conteaza.
Nu sunt nici materialista nici prefacuta insa, chiar asa este. Ma simt mai "inspirata" sa vorbesc cu un baiat daca acesta are si un aspect placut mie.
Pur si implu. asa gandesc eu happy

| flooooo a răspuns:

Pai depinde de ce cauti... daca vrei o aventura conteaza felul cum arata, dar daca vrei ceva serios sigur ca conteaza sufletul. dar daca ai gasit pe cineva care sa le aiba pe aman2 poti sa te consideri o persoana fericitawinking

| Somebody_2583 a răspuns:

Sufletul. Consider ca trebuie sa fie o persoana cu care sa te intelegi, nu unul care are numai fite in cap, un anumit limbaj de smecher sau mai stiu eu ce. happy

| Yulik08_4658 a răspuns:

Cred ca e foarte important felul in care se comporta o persoana. Faptul ca este de treaba, cu bun simt etc, poate compensa anumite defecte. Desigur, probabil ca pentru fiecare dintre noi conteaza catusi de putin si aspectu fizic.