| anonim_4396 a întrebat:

Poate ca ceea ce vreau sa va spun o sa vi sa para putin "ciudat". Am o relatia la distanta de 4 luni(e prima relatie pe care o am), insa problema e ca nu pot sa ii spun "te iubesc". Nu stiu de ce, poate ca imi e frica sa ma raneasca...nu stiu. EL imi spune foarte usor, insa nu si eu, nu stiu dcthinking pentru ca il iubesc mult si nu ar trebui sa imi fie atat de greu, sta uneori 1 h sa se roge de mine la telefon sa ii spun ca il iubesc:X

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu ce l-ar alina astfel de cuvinte? Daca-i spui ca-l iubesti, asta inseamna ca asa este? Cuvintele nu sunt de real ajutor in asemenea situati. In ziua de azi, foarte putin zic un,, te iubesc`` sincer si din suflet.
Explica-i ca aceste 2 cuvinte sunt nesemnificative. Daca-l iubesti, o poti dovedi si prin fapte.

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca e mult prea devreme dupa 4 luni pentru a iubi cu adevarat si a spune cu adevarat "te iubesc". Sunt oameni acre spun cu usurinta "te iubesc", fara sa simta cu adevarat, profund si complet acest lucru. Insa majoritatea oamenilor nu pot spune cuvintele magice decat daca le simt cu adevarat. Din experienta mea, dupa mult mai multe luni de relatie ajungi sa cunosti un om suficient cat sa poti spune ca-l iubesti cu adevarat.

| Rukhsandra a răspuns:

Buna, nu trebuie sa-ti fie frica sa-i spui ca-l iubesti
dca simti ca-l iubesti fa-l sa simta si el ca-l iubesti...mai ales ca sunteti intr-o relatie la distanta unde poate interveni neincrederea... poti sa-l pierzi
tu ai sta cu un baiat care nu-ti spune niciodata ca te iubeste? pai vezi...

| Silviu591 a răspuns:

Exerseaza in fata oglinzii

| multimoak a răspuns:

Daca nu simti sa-i spui asta, inseamna ca nu il iubesti!
Sau poate esti retrasa pentru ca de abia experimentezi acest tip de relatie. E ceva nou pentru tine si pana te vei acomoda cu genul asta va mai dura o perioada.
Oricum, declaratiile de dragoste coloreaza iubireawinking:X

| daddu a răspuns:

Relatiile la distanta nu sunt bune pentru tine pentru ca din cate vad si inteleg din postul tau esti inca destul de mica, sub 14 ani cred si nu prea sunt sanse sa te vezi cu prietenul tau.Gasesteti un prieten de la tine din oras. Succes

| Liada a răspuns:

Poate inca nu simti ceea ce este o adevarata dragoste.incearca sa-i spui ca nu fiecarui ii zici una ca asta. sper ca va intelege.si incearca sa intelegi ce sinti tu.sunt doar 2 kuvinte.prea des auzite. apreciaza faptele.sunt mai importanta.bafta

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

poate ca inca nu-l iubesti, fiind si o relatie mai la distanta, poate ca tii la el, ai timp sa-l iubesti tongue

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Hey ink ceva nu`i spune ca`l iuebsti, doar asa sa se simta bine ca apoi te inveti sa-i zici ca`l iubesti fara sa simti asta

| elamit a răspuns:

Da mi s-a intamplat si mie, dar cand vei simti cu adevarat ca iubesti vei spune fara sa-ti mai dai seama.

| MariuZ a răspuns:

rolling on the floor Voi, fetele, mereu asteptati rugate cate o ora... Spune-i ce simti ca sa te descarci! Ca de aia e al tau. Daca e sa te raneasca - o va face oricum. Multa Bafta!

| M3ntosana a răspuns:

O sai spui u "te iubesc" cand crezi u ca esti "pregatita" sau cand o sa ai curaj destul ca sa ii spui...numai u poti decidehappy

| PoUfOuLeTe a răspuns:

Daddu nu am sub 14 anibig grin. poate sunt mai copilaroasa dar am 16 ani

| PoUfOuLeTe a răspuns:

Si va multumesc pentru raspunsuri:*