| Alexandra_4047 a întrebat:

Povestea mea e lungă, foarte lungă dar am să o scurtez pe cât posibil.Sunt cu un băiat de 2 ani, ne cunoastem de 3.La inceputul relaţiei totul a decurs ca la carte.Ne-am indrăgostit atât de tare unul de celălalt incât eram de nedespărţit.Toate bune si frumoase până am ajuns să ne certam din orice, are telefonul inchis şi zice că nu are baterie. dar ma sună si vorbim foarte mult la telefon, stă mult afara dar fara mine şi nu prea ma mai bagă in seama.Am fost despărţiţi 1 zi. În ziua respectivă am plâns enorm, i-am trimis sms, l-am intrebat de sute de ori dacă nu vrea sa mai dăm o şansă la relaţia asta iar el spunea ca nu, că nu ii pasă şi muuulte altele (nu am precizat ca parinţii erau de acord cu el si mergeam reciproc acasa unul la celalalt-o adevarata poveste de dragoste si de ce l-am iubit asa mult? pentru ca nu mi-a cerut in atat de mult timp de cand suntem impreuna sa facem asa zisa "dragoste"[eu fiind virgina] si mi-a demonstrat ca nu este cu mine pentru imagine si bani) dar el a fost cu o fată de la mine din liceu, cu care spune el. a avut momente frumoase impreună si că daca nu mă iubea şi nu ne impăcam se mutau impreună in vară. M'a durut foarte mult lucrul acesta, pentru că zicea ca ma iubeste.si a trecut asa de repede la alta?:OAm trecut si peste asta... dar a venit pastele. l-am petrcut la el.si a fost superb. dar. a venit si ziua de ieri cand mi-a cerut parola si nu am vrut sa i-o dau pentru ca i-am mai dat-o odata.si mi-a luat id-uri de fete.si eu eram >geloasa:". Mi-a spus ca daca nu ii dau parola ne despartim. ce trebuia sa cred? ca il face o parola? dupa ce ne-am impacat ultima oara. mi-a spus ca tot timpul m-a iubit.si ca nu a putut renunta la mine ca am fost iubita lui atat de mult timp si nu accepta asta.acum.sincer.suntem despartiti.si el iar s-a intalnit cu colega mea de liceu.nu stiu ce sa fac.sa ii cer sa ne impacam? P. s. am fost fumatoare.si imi impunea sa ma las.ma lasam 6-8 zile si dupa ma scoatea la o tigara ca el vroia sa fumeze.acum nu mai fumez. dar era normal ce facea? oare e o iluzie in mintea mea de adolescent? credeti ca ar trebui sa ma preocupe alt ceva? pana la urma nu faceam decat sa iesim.ne plimbam.prin parc.la iarba verde.si nimic alt ceva.in atat de mult timp.nu vreau sa par o imatura. o copila care nu mai poate de bine si nu are ce face.dar.ma oftica situatia.ca il iubesc.adica m-am atasat de el.ca eu inca nu stiu ce e aia iubire la varsta >meabig grin< Tnx for your time:X:*>big grin

13 răspunsuri:
| Lummy a răspuns:

Offf.gandeste-te bine ca daca ii ceri asta cere mult sacrificu din partea ambilor...nu e usor ca totul sa mai fie ca la inceput. daca te iubeste o sa incerece macar sa se schimbe pentru tine si tu pentru el.ai putea incerca din nou dar incearca sa te impui si tu, cateodata fii putin indiferenta cu el, asta o sa-l doara mai mult decat 2 - 3 vorbe...succes( zi-mi si mie ce ai facut dupa ce te hotarasti):*

| Summer a răspuns:

Nu am inteles o chestie. Ma lamuresti cu asta si apoi incerc sa te ajut. Care e treaba cu fata aia cu care vroia sa se mute? Cand a fost cu ea? Cat a fost cu ea? A fost cu ea cat ati fost voi desp o perioada sau inainte. Astept rasp

| dOody a răspuns:

Si eu am fost intr-o situate asemanatoare si crede`ma ca am invatat multe. daca vrei sa imi povestesti tot si sa iti mai spun cate ceva iti las un mesaj cu id:* te pup

| FunnyMoment a răspuns:

Buna.Cunosc un caz asemanator:erau impreuna de ani buni,aveau de gand sa se logodeasca in schimb el acorda mai multa atentie prietenilor decat ei, lipsea cu noptile de acasa, ii dadea ton de "ocupat" la telefon si ea suporta totul pentru ca de atata timp se obisnuise cu el.Fiind prima ei relatie serioasa credea ca asa se intampla fiecarei fete, ca e o normalitate cu alte cuvinte, pana cand un prieten foarte bun i-a recunoscut dragostea.Initial nu a vrut gandindu-se la tot ce o lega pe el de actualul prieten,in schimb dupa ceva timp a realizat ca acel amic avea tot ce ii lipsea iubitului ei,asa ca si-a calcat pe acei ani petrecuti cu respectivul baiat si s-au despartit.Abia atunci el a realizat cat de mult insemna ea pentru el si el pentru ea, dar era mult prea tarziu. Fata aia este si acum cu acel amic si se inteleg de minune. Sfatul meu este sa nu mai tragi de el sa va impacati, stii cum se spune.Tu ai facut deja 99 de pasi, lasa-l pe el sa il faca pe acel 1 ramas! Imi cer scuze daca te-am plictisit cu povestea mea, daca vrei sa mai vorbim trimite-mi un mesaj cu id-ul tau. Sper ca ti-am fost de ajutorbig grin.

FunnyMoment

| Loola_4761 a răspuns:

Nu merita. Chiar asa? straight face nu merita si gata lasa-l

| Diana_7761 a răspuns:

Interesant. Dar genu asta de baiat care iti spune " Da`mi parola sau ne desp... " straight face e ceva la modul "ha?straight face straight face ". Adica stai si gandeste`te si u putin. La faza asta, teoretic ar fi in stare sa dea piciorul la 2 ani de zile impreuna pentru o parola cu care n`ar putea sa faca mai nimic.Unu la mana,a doua chestie. cum indrazneste sa-ti impuna sa te lasi de fumat si dupa aia sa "te scoata la o tigara" sa fumeze el. Asta e nesimtire si nepasare. Daca chiar tine la tine macar cat tii u la el, ar fi mai atent la lucrurile astea,care la prima vedere par detalii,dar sunt departe de a fi doar atat. In relatia asta,trebuie sa incerci,de acum in colo sa te departezi emotional de el,adica sa incerci sa nu`ti mai fie frica de o despartire,pentru ca tu daca continui asa si iti spui mereu " Nu fac asta pentru ca poate ne certam sau ne desp." sau " nu fac cealalta pentru ca se supara " " nu`i reprosez nimic ca poate ne desp". Nu,fata mea, nu asa trebuie sa gandesti. Trebuie sa ii arati ca nu doar tu ai suferi in cazul unei desp,dar si el.Fa`l sa vada ca sau macar sa creada ca tu te poti lipsi de el si ca daca va desp nu o sa fii toata viata a lui,adica sa aiba si el indoieli in privinta asta,sa-i fie si lui "frica" sa faca unele lucruri,sa-i fie frica de o desp. Ca aici tu esti veriga slaba. Si el o sa ajunga tot timpu sa faca ce vrea din tine, pentru ca vede cat de sentimentala esti si cat de profunde sunt sentimentele tale pentru el. Nu asa trebuie abordata o relatie. in nici un caz. Fii tare, stiu ca doare, dar trebuie sa-l ai tu pe el la picioare. [special pentru tine :* ]

| bocinaca a răspuns:

Interesanta povestioara ta.dar totusi gandeste-te si la tine.de ce trebuie sa suferi dupa un baiat.ai toata viata inainte. daca el nu stie sa te aprecieze cu defectele si calitatile tale mai bine renunta si stii si tu ca indiferenta doare.ia incerca sa nu ii mai dai atentie cateva zile incerca sai eviti privirile si gesturile si ai sa vezi ca o sa reactioaneze. daca nu asta inseamna ca nu te mai iubeste si ca nu ii mai pasa si ca are probabil alt interes.multa baftatongue:*

| simo_8168 a răspuns:

Nu meritastraight face

| simo_8168 a răspuns:

Sti.barbati sunt niste ''jigodi''

| Rebelicious a răspuns:

Lasa-l in pace

| anonim_6002 a răspuns:

Pai eu zic ca daca ti-a facut toate astea adica sa iti vrea parola de la mess pentru a avea id ale fetelor,mi se pare ca ar cam trebui sa te desparti de el, nu e singurul baiat din lume, stiu ca ai zis ca-l iubesti dar eu dupa ce mi-ai zis mi se pare ca el nu cam te iubeste.si zici ca nu a vrut sa se culce cu tine asta nu insemna ca a avut rabdare sau ceva de genu putea oricand sa te insele si eu cred ca te-a inselat deoarece mi-am dat seama ce om e dupa cum l-ai caracterizat.eu zic sa te desparti de el

| barbie18 a răspuns:

Draga mea... eu zic sa il uiti o persoana daca intr-adevar isi iubeste partenerul chiar daca se desparte de respectivul/respectiva nu o inlocuieste asa repede cu altcineva. Partea cu mutatul impreuna cred ca a spus-o pentru a te oftica pe tine (nu cred ca te poti muta impreuna in asa putin timp cu cineva) acum faza cu parola tare aiurea foarte bine ca nu i-ai dat-o si consider ca a facut-o doar pentru a cauta un motiv de carcota cu tine si faptul ca acum e cu tipa aia desii alaltaieri era cu tine cred ca realizezi ca nu te merita nu? e normal sa te atasezi de o persoana cu care stai asa de mult ai avut o relatie ati petrecut momente frumoase:d dar nu e imposibil e greu la inceput, dar ai sa vezi ai sa cunosti o persoana care sa te aprecieze:* ai grija de tine

| petru_4615 a răspuns:

Buna alexandra. iti dau un sfat din proprie experienta, si crede-ma ca am suferit mult mai mult ca tine, lumea asta e plina de baieti, si de fete la fel, calmeaza-te si ai rabdare o sa vina soarele si pe starada ta, renunta la el si nu-l mai baga in seama.ppo