| ralusweet a întrebat:

prietena mea cea mai buna pe nume alina are prieten... problema e ca parintii prietenilor alinei stiu de cei doi. ar trebui sa se desparta? eu as zice ca o vreme nu ar mai trebui sa se mai intalneasca ca sa nu afle parintii. ajutati-o va roog!

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca e sigur ca parintii se vor opune, atunci sa se fereasca un timp.Sa se intalneasca mai rar sau chiar deloc!
Dar,uneori e chiar mai bine sa stie parintii,poate chiar sa ajute, pentru. nu mai sunt ingrijorati,stiu cu cine iese fiica lor si ca e pe maini bune!
Mai bine ar spune adevarul, zic eu! Macar sa afle de la copilul lor si nu de la prieteni, nu?

| BuLiNuTzACrazy a răspuns:

Ai dreptate...ar trebui sa se desparta pentru un timp, macar pentru a se linisti apele.Iar daca nu vor si se simpatizeaza mult sa o tina tot asa nu trebuie sa le fie frica. Sper sa le fi fost de ajutor. Ureazale succes!

| iamanangel_7064 a răspuns:

Dar de ce se teme asa de parinti? sfatuieste-o sa mearga la ai ei sa vb cu ei ft frumos si serios in legatura cu relatia ei, sunt sigura ca parintii ei vor fi mult mai linistiti cand ii vor cunoaste prietenul, caci in felul asta vor sti in ce anturaj intra copilul lorwinking