| Rossignolal a întrebat:

Prietena mea ia AC de 4 luni. Am facut sex ieri prima data neprotejat si am ejaculat in ea... exista vreun pericol?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă a luat corect AC, atunci NU există risc de sarcină chiar dacă ai ejaculat intravaginal happy

Tabletele anticoncepţionale asigură PROTECŢIE de 99-100 % împotriva unei sarcini nedorite – DACĂ sunt luate CORECT şi nu uită vreo tabletă!

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu.

| Emilian65 a răspuns:

Daca ia AC de patru luni si le ia la timp, sansele de a ramana gravida sunt 0.