| eudoareuuuu a întrebat:

Buna prietenii, am si eu o intrebare care va multumesc frumos daca sunteti sinceri si fara batai de joc eu de ceva timp locuiesc la iubitul meu. noi mereu cand facem sex aproape in fiecare seara se termina in mine, stopul nu mi-a vent luna trecuta, si banuiesc ca as fi gravida, oricum daca as fi nu am mai mult de 2 luni pana acolo...eu m-am cam ingrasat inainte aveam 55 de kg acum am 68 vreau sa ma apuc de sport sa alerg sa ma car cu bicicleta credeti ca este interzis sportul si efortul daca as fi gravida? Si mai ceva daca as fi la cate luni trebuie sa merg la ginecolog? happy Multumesc apreciez o zi frumoasa.

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Toate lucrurile astea ti le va zice ginecologul, la care trebuie sa mergi inca de la primele banuieli de sarcina

| RAY a răspuns:

Cardio cat de cat da, depinde in ce luna esti

| Emilian65 a răspuns:

Mergi intai la medicul de familie si spune-i ca esti gravida si ea iti va recomanda un medic ginecolog care te va lua in evidenta si-ti va spune el cat de des sa mergi la control.

| kar1GaNNN a răspuns:

Intai du-te la ginecolog si iti va spune.
Iar in legatura cu sportul, nu iti va strica putin dat cu bicicleta.

Răspuns utilizator avertizat
| Kenya a răspuns:

Fa un test de sarcina si mergi la un control.

| madalinamadu a răspuns:

Fă-ţi un test de sarcină, mergi la ginecolog şi acolo îţi va recomanda el cum, ce şi cât sport poţi face.

| angelcore a răspuns:

Incearca mai intai sa faci un test de sarcina. Pentru ca din ce ai scris nu esti 100% sigura ca esti gravida.

| lara801 a răspuns:

Buna, sa-ti faci un test de sarcina si la medic poti merge oricand sa-ti faca o ecografie. In mod normal sarcina se vede dupa vreo 7-9 zile dupa fecundare.Ai grija de tine