| PufyPufarina a întrebat:

.Prietenul meu ma minte foarte mult, iar eu urasc minciuna. L-am iertat de multe ori, dar pana azi, cand a ales sa stea cu un prieten si sa bea in loc sa ne vedem, asa cum era stabilit, dar mai rau e ca m-a mintit ca are o treaba foarte importanta si nu poate ajunge. Pentru ca ma plictiseam si nu aveam cu cine sa ies in aceea seara i-am chemat un prieten sa iesim la o cafea.El a aflat ca am iesit cu prietenul lui, iar eu am aflat ca m-a mintit.Ne-am certat foarte mult ..pana am ajuns la despartire. Acum el ma pune sa aleg daca vreau sa ne impacam sau nu. E foarte greu sa-l las pentru ca il iubesc enorm, dar nu stiu daca ma iubeste si el la fel de mult.Si stiu ca ar continua cu aceste minciuni ..pe care le urasc.Si daca ne-am impaca nimic nu ar mai fi la fel, nu cred ca as putea sa fiu fericita cu el dar nici fara el. Chiar nu stiu ce decizie sa iau. Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Lawliet14 a răspuns:

Fain de el! Poate pacat de tine...

Unele persoane sunt capabile de iubire mare si tu se pare ca esti una dintre ele. E un norocos. Poate ca nu e un motiv de despartire, nu stiu. Dar minciuna continuata, sigur e. Cred ca ar trebui sa mai dai cu capul, daca n-ai dat de destule ori pana acum, iar mai apoi sa iei o decizie. Daca te iubeste, nu ar trebui sa te minta.

Deci l-ai iertat de multe ori, nu stiu ce sa zic... Pare un mincinos notoriu! Te simti bine cand esti simtita? Daca esti fraiera, ii tolerezi minciunile de "n" ori.

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Deci din marea iubire de 2 lei vechi care o ai fata de el l-ai invitat prietenul la o cafea super ce ati facut dupa cafea? asta e iubire feminima ce sa spun, iasa fix cu prietenul tau la o cafea din dragoste bre, eu spun sa lasi vrajeala il iubesti cum il iubesc eu sincer, cum ma sa stai cu unu la o cafea cand iubesti pe cineva aia e iubire?

| PufyPufarina explică (pentru RAY):

Exsagerezi ..am iesit doar la o cafea, nimic mai mult. Si da il iubesc.
Si am iesit cu acel prieten pentru ca voiam sa aflu adevarul

| RAY a răspuns (pentru PufyPufarina):

Voi asa iubiti iesind cu alti

| corbulalbrosu a răspuns:

Este nevoie doar de O CLIPA DE RATIUNE pentru a rezolva/elimina O VIATA DE CALVAR.

| ACEofCARDS4 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Ador raspunsul tau!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru ACEofCARDS4):

Am considerat ca vorba multa si lunga... nu rezolva problema. Fii intotdeauna rationala.

| Lawliet14 a răspuns:

Ea a iesit cu prietenul lui, ca sa simta si el ce inseamna sa iti neglijezi partenerul pentru prieteni. Nu e josnica.

| Suck a răspuns:

Ai iesit cu prietenul lui pentru ca el nu a vrut? Ceva tipic fetelor josnice.

Orice am zice noi tot te-ai impaca cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai complicat situatia chemandu-l pe prietenul lui la o cafea, puteai chema o prietena. Iti era mai usor sa iei decizia. I-ai rasplatit toate faptele. Nu uita ca el acum ar avea de incheiat doua relatii din cauza ta. Stie el de ce te vrea inapoi. Tu iti meriti soarta cu el. Deci, poti sa continui.

| ThePuffy a răspuns:

Desparte-te de el straight face

| PufyPufarina explică:

Mda,mersi de raspunsuri, oricum am luat decizia de a ma desparti de el ..si am fost surprinsa sa vad ca parca asta si astepta. sad