| loveM a întrebat:

sa va povestesc... marti m-am impacat cu prietenul meu dupa ce am stat o saptamana despartiti (desi zilnic am vorbit cateva mesaje, fie ma baga el in seama, fie eu), insa nu simt ca ne-am impacat, adica nu am vorbit mai deloc la telefon zilele astea, mesaje nu mai are, iar pe facebook nu prea intra. el nu prea poate sa vorbeasca la telefon ca sta cu fratii lui in camera, am inteles asta, dar nici sa faca asa... iar acum nu vrea sa-mi dea nici parola de la facebook-ul lui pe motivul ca cica daca am incredere in el stau si fara parola, ceea ce nu-mi vine sa fac pentru ca si acum cateva luni a facut la fel si a vorbit cu una(cica aia i-ar fi dat lui numarul de telefon desi ea era trecuta intr-o relatie cu altul, dar in fine) si ne despartisem dar ne-am impacat. am uitat sa zic ca acum a plecat la bunici ca acolo isi petrece sarbatorile si nici acolo nu poate sa vorbeasca la telefon si deja nu stiu cat mai rezist asa, nu stiu daca ma intelegeti, ne-am impacat doar cu numele.el zice ca ma iubeste si eu il iubesc dar nu stiu cat o sa mai pot sa stau asa.

va rog sa-mi spuneti ce parere aveti, ce credeti ca as putea sa fac...si de ce nu vrea sa-mi dea parola lui? o avea ceva de ascuns? astept cat mai multe pareri. va multumesc

8 răspunsuri:
| LeeJiEun a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu el serios despre asta. Sa il intrebi daca el chiar mai simte ceva pentru tine, pentru ca el nu se comporta normal. Bafta! happy

| corbulalbrosu a răspuns:

Cauta-ti altul. Pacat de timpul irosit.

| neutrino a răspuns:

Nu doreste sa-ti dea parola pentru ca asa este normal: corespondenta, indiferent de forma ei, este ceva personal, nu are nimeni dreptul sa-si bage nasul acolo.
In ceea ce priveste relatia voastra, asa se intampla atunci cand carpesti ceva: nu mai poti avea pretentia sa fie ca noua.

| MidnightR a răspuns:

Ar putea fi urmatoarele:
1.El vrea sa iti testeze increderea ta in el, in eventualitatea in care tu insisti cu parola isi va da seama ca nu ai incredere in el.
2. Poate chiar exista ceva iar el nu vrea ca tu sa afli.
Dar stii, faptul ca baga increderea ca motiv cam da de banuiala, nu cred ca testezi increderea intr-o persoana prin a da sau nu o parola.
Incearca si tu sa analizezi reactiile lui la anumite lucruri.

| loveM explică (pentru MidnightR):

Pai si nu am incredere in el. am avut odata si am stat fara parola lui si el ce a facut? a vorbit cu toate alea pe acolo... nu e vina mea ca mi-am pierdut increderea in el.

| MidnightR a răspuns (pentru loveM):

Vrei sa confirmi ceva? Fa si tu la fel. Vorbeste cu mai multi baieti, nu chestii de natura intima, ci doar lucruri obisnuite dar fara ca el sa stie. Daca ii starneste interesul si iti va cere ceea ce ii ceri si tu in momentul de fata inseamna ca e gelos si inca mai prezinta sentimente pentru tine.
Sincer, fara facebook nu ar mai fi asa multe probleme intr-o relatie laughing
Cel mai bine va angajati intr-o discutie face to face si clarificati lucrurile odata pentru totdeauna.Nu cred ca e vreun mincinos patologic incat sa nu iti dai seama de anumite lucruri din eventuala conversatie.

| loveM explică (pentru MidnightR):

Iti dai seama. dar e problema ca suntem din localitati diferite si am putea sa ne intalnim face-to-face abia cand incepe scoala.

| AnonimulNrc a răspuns:

Despartiti-va,Ce rost are sa stai cu o persoana care nu te iubeste.