| anonim_4396 a întrebat:

Sa va spun cum au inceput lucrurile:
Totul a inceput cu un "Buna!" stangaci din partea lui.Eu nu l-am bagat in seama, crezand ca nu pe mine ma saluta, ci pe colega din urma mea.
asa se face ca, mergand pe hol intr-o zi, trecand pe langa el, acesta s-a aplecat asupra mea, spunandu-mi din nou "Buna!", la care eu i-am raspuns in acelasi mod. Insa fiindca eram grabita si trebuia sa ajung in clasa, am trecut repede, nici macar prezentarile nu ni le-am facut.Plus faptul ca era prima oara cand un baiat necunoscut se baga in seama cu mine, nu stiam cum sa reactionez.
Au urmat zile in care doar ne uitam unul la altul, in rarele ocazii cand eram pe hol.
Am crezut ca totul s-a terminat, insa am iesit o data din clasa, el era in preajma cu gasca lui, ne-am vazut reciproc si am vazut ca s-a rotit putin catre mine, sau ca voia sa vina sa discutam, cel putin asa mi s-a parut. Insa, prietena mea iesi din clasa, trebuia sa mergem la toaleta, si el a ezitat, s-a intors catre gasca lui, si ma mai privea din cand in cand.
O alta intamplare este cand eu stateam pe o banca impreuna cu o prietena si il vad venind, insotit de un prieten. Atunci cand m-a zarit, ne uitam unul in ochii celuilalt, ca doi prosti, nu ne zicem nimic, si se uita odar la mine, chiar deloc la camarada mea. Am facut asta pana sa treaca mai departe cu prietenul sau.
Sau, cand am zarit pe cineva, cu coada ochiului, privindu-ma. Initial am ezitat, insa cand mi-am indreppta atentia asupra privitorului, ghici cine era, el, da, el! Din nou, uitandu-ne unul in ochii celuilalt ca doi prosti.
El este dragut, ba chiar, foarte popular in liceu, multe fete il admira pentru felul in care arata. El este cu MULT deasupra mea. Este cu doi ani mai mare. Acum, nu inteleg nimic, sper sa imi dati voi niste explicatii. Voi ce spuneti? Ma place? Ma gandesc probabli ca este un "jucator", datorita miilor de fane care il admira, gandindu-se probabil ca poate obtine orice fata. Nu stiu! Este un pic cam smecher, dar intr-un sens bun, increzator in sine.
Va multumesc ca incercati sa ma ajutati, si mai presus de toate, ca ati citit tot continutul acestei "intrebari".
P.S Am auzit de la o prietena ca ar fi interesat de alta fata, insa nu stiu cat de adevarat poate fi. Funda garantata pentru cel mai cuprinzator raspuns!

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Oare de ce voi fetele va lasati asa usor prostite? E clar ca tipu poate face orice fata pe degete daca mai si genu popular.Dar deh daca tote fetele sunt in limba dupa el de ce nu ai fi si tu nu? Pana la uram el este singuru baiat din toata scoala laughing. Glumesc dar nu prea ar trebui deoarece exista riscu ca el sa faca asta doar ca sa se joace cu tine mai ales ca umbla zvonuri. Poti sa vb fata in fata cu el pentru a afla daca are ceva serios de gand sau ii palce sa umble cu vrajeli si sa faca pe tampitu. seara faina.

6 răspunsuri:
| 010101012 a răspuns:

Oare asteapta de la mine sa fac ceva?

| 010101012 a răspuns:

Oare asteapta ceva de la mine?

| sEnOkHs a răspuns:

Pai incearca cand il mai vezi zilele astea sa te duci la el, il intrebi daca te place,dupa i zici si tu ca il placi, dupa ce vezi ce reactie are atunci iti dai seama clar daca te place si el sau are doar chef de glume, este bine faptul ca e putin mai mare fata de tine pentru ca stie clar daca se combina cu tine ce vrea de la tine si cand. Incearca-ti norocul nu are rost sa stai asa si sa te gandesti daca te place sau nu, pentru ca nu v-ei afla vorbeste cu el, incearca-ti norocul succes kiss

| RedxPanda a răspuns:

Ti-e place ti-e place.
Daca si tu il placi,
Prefate ca-l ingori putin cate putin si actioneaza el pun pariu :3
Asa mi s-a intamplat si mie odata :3
Este forte Miu Miu Miu rolling on the floor fundita? puppy dog eyes

| georgisweet12 a răspuns:

Poate ca te place. Ar fi o solutie sa il intrebi sau sa te dai pe langa el pana recunoaste daca te place sau nu.

Sper sa iti fiu de ajutor!

| LenkaB a răspuns:

Mie mi se întîmplă exact aceeaşi happy Sincera sa fiu, el cu mine nu se salută...Totusi,băieţii sînt foaaarte fricosilaughing))Da Tu trebuie sa încerci sa te salutsi... apoi sa vorbiţi mai des pe odnoklassniki.ru sau facebookhappy Online totul se rezolva.Nu trebuie sa îţi fie rusinehappy Daca sa salutat primul deja e foaaarte binehappyhappyhappy Daca îţi place chiar trebuie sa încerci.Te pup:*
Tiam fost de ajutor?:*laughing