Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2801291intrebari
Ultimele intrebari
Cupio.ro
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
24 Noi
SATI 306.315AFISARI
169.802VIZITE
153.502V. UNICI
1 Ianuarie 2011
Anonim intreaba:

Buna sa vrea si eu sa stiu ce se intampla atunci cand un baiat dezvirgineaza o fata? vreau sa-mi explicati cu si ce fel se intampla si cum trebuie sa se comporte el cu o fata? dati-mi explicatii mai cu amanunt va rog dau funda celui care ii explica cel mai bine si ce stie! va rog

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • 6 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 1 Ianuarie 2011 17:13
    Cypronge a răspuns:
    "Virgin" are intelesul de "fara sex cu penetrare". "Virgina" este considerata o persoana care nu a avut contact sexual cu penetrare. Dezvirginarea este perceputa ca "pierderea virginitatii" sau, mai concret, cu primul contact sexual cu penetrare. In ceea ce priveste femeile, de cele mai multe ori, intelesul cuvantului "virgin" este de "fara sex cu penetrare vaginala", virginitatea fiind asociata cu integritatea himenului. De aceea, de foarte multe ori lipsa sangerarii in momentul primului act sexual cu penetrare vaginala echivaleaza cu o "condamnare" a femeii care este considerata ca avand un trecut "imoral".

Din pacate foarte multi tineri mai cred inca in aceste povesti si mai grav, uneori casatorii sau relatii sunt destramate din cauza acestor povesti.

Mitul sangerarii la dezvirginare are o istorie lunga, pe cat de lunga pe atat de neadevarata. Sangerarea a fost interpretata ca o dovada de puritate si ca o jertfa. In Evul Mediu femeile isi bagau in vagin bureti sau carpe imbibate cu sange de gaina pentru a scapa de probleme in cazul in care s-ar fi intamplat sa nu sangereze. In unele zone ale globului inca se mai considera ca femeia care nu sangereaza in noaptea nuntii trebuie omorata, in altele (cu oameni mai "milosi") femeile cu himenul rupt sunt trimise inapoi la parintii lor. Inca exista obiceiul ca dupa noaptea nuntii sa se atarne afara cearceafurile patate de sange pentru a se "demonstra" virginitatea si puritatea miresei.

Femeia se poate masturba fara penetrare, poate face petting, poate face sex oral, poate face sex anal si astfel himenul sa fie cat se poate de intreg... asta ar insemna ca este virgina? Dupa cum vezi, tratarea virginitatii numai din punct de vedere al aspectului fizic este o idee (cel putin) depasita.

Marea greseala care se face este ca toate acestea se refera la aspectul strict fizic al relatiei sexuale. Dar relatia sexuala are si latura psihica si latura emotionala ce au si ele o importanta deosebita. In cazul primei relatii sexuale schimbarile...
  • 1 Ianuarie 2011 17:16
    cOnTexT a răspuns:
    @Styx de ce altu fratelaughing? Trebuie sa fi atent si sa ai grija, ea sa fie pe primul loc, nu tu! si sa nu "dai ca surdu in tobe" laughing
  • Raspuns utilizator suspendat
  • Raspuns utilizator suspendat
  • 1 Ianuarie 2011 17:45
    Edd_4925 a răspuns:
    Virgina in sensul ca n-a facut sex vaginal? atunci ia-o incet, cu cat preludiu-i mai lung, cu atat o sa fie mai usor, pentru ca preludiul presupune si lubrifiere. in momentul in care e lubrifiata, penetrarea se face mai usor si e mai putin dureroasa pentru ea.
  • 1 Ianuarie 2011 16:55
    VLad_9311 a răspuns:
    Pai cand un baiat dezvigineaza o fata cum sa zic eu E cam naspa pentru ca Poti lasa acea fata cu un copil in burta, si ar trebui sa te comporti frumos cu fata pentru ca daca ati facut sex inseamna ca trebuie sa va iubiti...