| Alina643 a întrebat:

Buna Seara. am o problema pe 4 septembrie am planuit sa plec la mare si acum 03.08. 2015 mi s-a inceput ciclul menstrual. pe 1 iulie s-a inceput si e o diferenta de 34 de zile. deja in 2 luni e la fel diferenta si am numarat si cade pe 5 septembrie trebuie sa se inceapa. Ce as putea sa grabesc sa vina ciclul mai repede? dau funda (Scuzati categoria)

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu poti grabi pormirea menstruatiei insa o poti intarzia cu cateva zile. Se poate folosi clorocalcin in combinatie cu vitamina K, care au rolul de a intarzia producerea menstruatiei, aceasta nu se poate produce ca de obicei, deoarece vitamina K se acumulează in corp.Insa "tratamentul" trebuie inceput cu cel putin o saptamana inainte de a incepe menstruatia. Sunt convins ca orice farmacista mai in varsta iti va da explicatiile necesare. De asemenea as incerca sa te sfatuiesc sa folosesti OB-uri MINI special create pentru virgine (in cazul in care esti virgina) care iti vor fi de mare ajutor deoarece formeaza un tampon/dop foarte etans si impiedica orice scurgere de menstra cel putin 4 ore.Ca protectie suplimentara ai putea folosi protejslipuri deoarece fiind foarte subtiri nici nu se observa in slipul de baie. Distractie placuta.