| Cristinasteph456 a întrebat:

Buna seara, am si eu o intrebare. Acum 5 zile mi-am inceput viata sexuala si am folosit si prezervativ, prietenul meu nu a ejaculat si am luat si o pastila de a doua pentru siguranta, Am baut putin alcool la 9 ore dupa ce am luat pilula, foarte putin, niciun pahar, am citit undeva ca nu afecteaza, insa nu stiu ..Azi mi-a venit menstruatia(cred ca e menstruatia, e o sangerare normala pt o menstruatie ) a doua oara pe luna asta, deci la 5 zile de la contactul sexual.E posibil sa fiu cumva insarcinata?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca v ati protejat cu prezervativ si nu au fost probleme de ce ti ai mai batut joc de corpul tau luan bomba aia hormonala?

Ar trebui sa consulti un medic ginecolog probabil ti ai dat tot organismul peste cap luand pastila aia.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Crezi ca pastila aia se ia ca pastilele Orbit? Daca a avut prezervativ si nu a ejaculat la ce drk ai mai luat pastila? Posibil ca pastila sa-ti fi dereglat CM. Voi nu ganditi cand luati pastile? Doamne fereste de p!

| corbulalbrosu a răspuns:

Sangerarea care apare de obicei dupa trecerea a 4-6 zile de la administrarea pastilei de a 2-a zi este o reactie adversa provocata de hormonii sintetici din contraceptivul folosit. Menstruatia se va produce in ziua, momentul la care artrebui sa se produca in mod normal poate cu o oarecare decalare din cauza dereglari hormonale instalate odata cu folosirea acestei "bombe" hormonale. Ai procedat intr-un mod complet idiot, dand dovada de cea mai crasa IRESPONSABILITATE. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca ti-a venit menstruatia, inseamna ca nu ai ramas gravida.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pastila de a doua zi? Dar tu crezi ca asta se ia asa, ca pe aspirina? Pastila de a doua zi se ia de 2 ori pe an, maxim, si doar in cazuri urgente. Esti proasta de bubui. Informati-va, frate, inainte sa faceti chestii de genul asta.

| Nimeni10 a răspuns:

Voi generatia asta sunteti de-o prostie rara, fara suparare.

| Interlopu_Piulita_1976 a răspuns:

Daca erai insarcinata treceam eu pe la tine sa mai fac unu sa ai doi

| Cristinasteph456 explică:

Nu stiti cam cat ar trebui sa dureze sangerarea asta?