| justthatgirl a întrebat:

Buna seara.
Am si eu o problema. Am fost cu un baiat un timp, mai exact un an.Ne-am despartiti din cauza certurilor venite din partea mea (eram destul de geloasa, il cam "sufocam", trageam singura concluziile). Bun, de cand ne-am despartit s-au intamplat destul de multe, i-a placut de alta(cica), dar dupa o saptamana tot la mine a venit.happy adica incepuse din nou sa ma bage in seama, sa se dea la mine, si mi-a spus ca inca tine la mine, si ca de tipa respectiva nu-i mai place. timp de 2-3 saptamani numai el ma suna, dadea mesaje, ma baga in seama pe mess, deci practic, isi dadea interesu`.( sa nu se inteleaga ca eu nu-l cautam, il cautam si euhee hee ). Vorbim de o impacare cam de o saptamana, mi-a spus ca e posibila o impacare intre noi dar depinde foarte strict de mine( sa rezolv cele de mai sus). I-am spus ca ok, o sa incerc sa ma schimb pentru el, pentru ca-l iubesc foarte mult. Dar de 3 zile, nu-si mai da interesu! L-am bagat numai eu in seama. I-am spus si lui ca nu-si mai da interesul, si mi-a spus ca este foarte ocupat cu scoala si alte probleme. i-am spus ca o sa-l astept sa ma bage el in seama, dar mi-a spus ca atata timp cat e distras foarte tare(invata si dupa amiaza), nu stie daca o sa reuseasca.

acum ce sa fac? sa continui sa-l mai bag eu in seama, sau sa-l las pe el sa ma caute din nou? happy

( in cazul in care doriti mai multe informati, am mai pus intrebari in legatura cu el.)

va multumesc, si dau funda.:*

Răspuns Câştigător
| NickiMinaj a răspuns:

Lasa-l sa se duca, o sa revina.

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Mai cauta-l, da' mai rar, ca sa nu-l distragi de la invatatura. Totusi, spune-i ca nu-l ajuta sa stea cu nasu'n'carte 24/7, sa iasa si el o 1/2h ca nu-i moarte de om, si poate invata mai usor dupa ce iese la aer curat, va plimbati si voi un pic si mai povestiti despre voi. thinking

| Anca a răspuns:

2 persoane care se plac cu adevarat, se cauta una pe alta. O persoana care te place iti cauta prezenta in permanenta, nu o saptamana da, una ba.
O persoana care te place nu inventeaza scuze ieftine ca sa scape de tine. Asa cum de altfel pe o persoana pe care o placi nu o sufoci si nu te indoiesti de ea nonstop.
2 persoane care nutresc aceleasi sentimente unul pentru altul nu se confrunta cu probleme de genul asta.
2 persoane care vor acelasi lucru de la viata si de la cel pe care si-l doresc aproape nu isi fac griji din nimic, nu caut nod in papura si nu fac din tantar armasar.

O dragoste adevarat nu te supune, te inalta!

1. Cred ca voi inca sunteti copii. si la varsta asta e normal sa aiba prioritatea orgoliul.
2. Atat tu cat si el sunteti la varsta experiementelor. Nu sunteti in cautarea unei relatii stabile si nici n-ar fi normal inca.
3. Traiti prezentul. Nu va faceti probleme aiurea. Astea ce le aveti acum, sunt nimicuri!

| p1nk a răspuns:

Ar fi bine sa-l lasi sa-si dezolve problemele astea, posibil sa fie ocupat in cauza ca e perioada asta cu tezele note dar e ultima saptamana deci dupa ar trebui sa fie liber.Eu zic sa-l lasi sa te caute el si sa-i spui ca avand in veedere ca el a zis ca e ocupat nu aveai ce face dct sa-l lasi sa-si rezolve problemele. O sa te caute el.

| DonnaEmperatriz a răspuns:

Acorda-i putin timp. Putin spatiu...
Totusi, trebuie sa mai si invete!
Oricum.sigur atunci cand v-a avea timp te va baga inseama. Daca nu baga-l tu prima.nu e nimic rau in asta.Important este sa fiti impreuna!

| FloriN_4913 a răspuns:

Nu este bine sa tragi concluzii pripite.Fiecare cu probleme lui, fie probleme mai serioase, fie prostesti. Dar daca ti cu adevarat la cineva trebuie sa faci sacrificii, sa alegi inainte de a le pierde pe amandoua:probleme sa nu ti le mai rezolvi si cel mai grav sa pierzi persoana iubita.Intr-adevar toata lumea greseste nu este frumos ce a facut el incercand sa te faca geloasa. Daca el te iubeste cu adevarat te va cauta pana cand totul va fi ca inainte, iar daca tu il iubesti cu adevarat ii vei acorda sansa de a remedia totul.